Audi SQ53,0 TDi S-line quattro Tiptr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2019 |
| Kilometertal | 130.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 11,7 km/l |
| CO2 udledning | 222 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 9.840 kr. / år |
| Ydelse | 347 hk/700 nm |
| Acceleration | 5,1 sek. |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Audi SQ5 TDI
12 måneders erhvervsleasing
* Førstegangsydelse kr. 50.000, - excl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 3.352, - excl. moms
* Restværdi kr. 199.000, - excl. moms og afgift
12 måneders privat-flexleasing
* Førstegangsydelse kr. 62.500, - inkl. moms
* Månedlig leasingydelse kr. 4.190, - inkl. moms
* Restværdi kr. 199.000, - excl. moms og afgift
Udstyr:
* 3-zone klimaanlæg
* 21" alufælge
* Alarm
* Adaptiv fartpilot
* Adaptiv luftundervogn
* Adaptive Matrix LED forlygter
* Bakkamera
* B&O lydsystem
* El indst. sidespejle
* El indst. forsæder m. memory
* Keyless
* Navigation
* Panoramasoltag
* Sædevarme for og bag
* Stemmestyring
* Svingbart træk
* Vejskilteassistent
* Vognbaneskiftassistent
* Vognbaneassistent
Fremvisning efter aftale
Der tages forbehold for tastefejl.
kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, justerbar lændestøtte, el-justerbar lændestøtte, el komfortsæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, alufælge, 21" alufælge, soltag, el-soltag, glastag, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, el-klapbare sidespejle, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, fuld led forlygter, adaptive forlygter, matrix led forlygter, kurvelys, led baglygter, mørktonede ruder i bag, svingbart træk (elektrisk), automatgear, ratgearskifte, fuldaut. klima, aircondition, 3 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, varme i bagsæde, automatisk start/stop, 4x el-ruder, el-ruder, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, luftundervogn, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, usb-a tilslutning, aux tilslutning, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 550 liter |
| Vægt | 2.055 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 164 cm |
| Lasteevne | 570 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 3 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Adaptiv undervogn | Håndfrit til mobil |
| Adaptive forlygter | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Airbags | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Isofix |
| Alarm | Justerbar lændestøtte |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Antispin | Kurvelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Luftundervogn |
| AUX tilslutning | Matrix LED forlygter |
| Bagagerumsdækken | Mørk loftbeklædning |
| Bakkamera | Mørktonede ruder i bag |
| Bakspejl m. nedbl. | Multifunktionsrat |
| Blindvinkelassistent | Musikstreaming via bluetooth |
| CD/radio | Navigation |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| DAB+ Radio | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Panoramatag |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Ratbetjent gearskifte |
| El indst. førersæde | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde m. memory | Regnsensor |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, dellæder |
| El komfortsæder | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Soltag |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-ruder | Svingbart træk (elektrisk) |
| El-sidespejle | Tonede ruder |
| El-sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-soltag | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.352 kr.
- Førstegangsydelse50.000 kr.
- Totalpris i løbetiden90.224 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 199.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet