Audi Q755 TFSi e S-line quattro Tiptr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2023 |
| Kilometertal | 42.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 40,0 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 48 km |
| Batterikapacitet | 11,2 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 234 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 55 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 381 hk/600 nm |
| Acceleration | 5,9 sek. |
| Tophastighed | 240 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 2.700 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Audi Q7 55 TFSI e S-line er en stor SUV med masser af overskud – både i kræfter og komfort. Den kører blødt på luftundervogn, og kabinen føles eksklusiv med lædersæder, massage, ventilation og stemningsfuld belysning.
Beskatning fra kun 7.999,- pr. måned!
Highlights:
- S-Line sportspakke
- Sportssæder Plus i front
- Læderindtræk med diamantsyninger
- Luftundervogn
- Svingbart træk (elektrisk)
- Varme i rat
- Bang & Olufsen Premium lydanlæg
- Keyless entry
- Varme og ventilation i forsæder
- Massage i førersæde
- Fuld LED forlygter
- Assistentpakke plus med Remote parkeringsassistent plus
- El-panoramasoltag
- Vejskiltegenkendelse
- Fjernlysassistent
- Head-up display
- 360° kamera
- Ambiente belysning
- Adaptiv fartpilot
Mulighed for udvidet garanti!
FINANISEL LEASING:
Udbetaling DKK: 120.000, - + moms
12 mdr. á DKK 3.999, - + moms
Restværdi: 390.000,- + moms + afgift
OPERATIONEL LEASING
Udbetaling DKK: 120.000, - + moms
36 mdr. á DKK 10.299, - + moms
25.000 km årligt.
Vi indestår for restværdien!
Andet udstyr:
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, digitalt cockpit, læderindtræk, sportssæder, el indst. førersæde m. memory, el indst. forsæder, ambiente belysning, fjernlysassistent, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), blindvinkelsassistent, musikstreaming via bluetooth, navigation, dab radio, elektrisk parkeringsbremse, 4x el-ruder, udv. temp. måler, sædekøling, sædevarme, aut. nedbl. bakspejl, adaptiv fartpilot, nøglefri adgang, fjernb. centrallås, centrallås, nøglefri tænding, automatgear, 3 zone klima, massage i førersæde, headup display, luftundervogn, fuld led forlygter, led baglygter, tagræling, svingbart træk (elektrisk), el-soltag, glastag, varme i rat, el betjent bagklap, 21" alufælge, isofix, vognbaneassistent, el-klapbare sidespejle m/varme
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl*
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 650 liter |
| Vægt | 2.450 kg |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 506 cm |
|---|---|
| Højde | 174 cm |
| Lasteevne | 695 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 75 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 3 zone klima | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 360° kamera | Kørecomputer |
| 4x el-ruder | Læderindtræk |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | LED baglygter |
| Alufælge | Luftundervogn |
|---|---|
| Ambiente belysning | Massage i førersæde |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Panoramatag |
| Dæktryksmåler | Parkeringssensor (bag) |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (for) |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, læder |
| El indst. førersæde m. memory | Sædekøling |
| El indst. forsæder | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| El-soltag | Sportssæder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Svingbart træk (elektrisk) |
| Elsæder | Tagræling |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | Varme i rat |
| Fuld LED forlygter | Vognbaneassistent |
| Head-up display |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.999 kr.
- Førstegangsydelse120.000 kr.
- Totalpris i løbetiden167.988 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 390.000 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet