Audi Q6 e-tronProgress plus 5d
Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2025 |
| Kilometertal | 9.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 526 km |
| Batterikapacitet | 75,8 kWh |
| Energiforbrug | 163 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 252 hk/450 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
PÅ VEJ IND, RING FOR MERE INFO.
svingbart træk (manuel), varmepumpe, adaptiv fartpilot, el indst. førersæde m. memory, automatisk nødbremsesystem, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, 19" alufælge, fuld led forlygter, Tech Plus pakke, Assistanspakke plus, el betjent bagklap, android auto, apple carplay, navigation, musikstreaming via bluetooth, træthedsregistrering, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), bakkamera, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, isofix, dab+ radio, sædevarme, varme i rat, matrix led forlygter, sportssæder, MMI experience plus, drive select
, el indst. forsæder, 360° kamera, komfortpakke plus med digital nøgle, kørecomputer, 8 airbags, dæktryksmåler, automatisk lys, esp, usb-c tilslutning, varme i bagsæde, 3 zone klima, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, 4x el-ruder, frunk, elektrisk parkeringsbremse, app integration, type-2 ladekabel, fjernb. centrallås, trådløs mobilopladning, semi-automatisk parkeringssystem, el-klapbare sidespejle m/varme, træk, tagræling, led baglygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, bagagerumsdækken, digitalt cockpit, passager display, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 580.512 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 526 liter |
| Vægt | 2.200 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 477 cm |
|---|---|
| Højde | 169 cm |
| Lasteevne | 540 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Frunk |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 360° kamera | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 3-zonet |
| 8 airbags | Kørecomputer |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Adaptiv fartpilot | LED Kørelys |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Matrix LED forlygter |
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Android auto | Musikstreaming via bluetooth |
| Antispin | Navigation |
| App integration | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Auto. nødbremse | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Automatisk lys | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Bagagerumsdækken | Skiltegenkendelse |
| Bakkamera | Splitbagsæde |
| Blindvinkelassistent | Sportssæder |
| DAB+ Radio | Svingbart træk (elektrisk) |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Tagræling |
| El betjent bagklap | Tonede ruder |
| El indst. førersæde | Trådløs mobilopladning |
| El indst. førersæde m. memory | Træk |
| El indst. forsæder | Træthedsregistrering |
| El-justerbar lændestøtte | Type-2 ladekabel |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB C tilslutning |
| Elsæder | Varme i bagsæde |
| ESP / ESC | Varme i rat |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |