Audi Q550 TFSi e Prestige quattro S-tr. 5d
Kontantpris
325.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2021 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 32,5 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 62 km |
| Batterikapacitet | 12,5 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 202 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 36 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 299 hk/450 nm |
| Acceleration | 6,1 sek. |
| Tophastighed | 239 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.000 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Super Lækker bil, sælges udelukkende pga ændret kørsels vaner
Har udstyr som:
Apple CarPlay trådløs
Trådløs mobilopladning
Bakkamera
Elektrisk træk(2000 kg)
Adaptiv fartpilot
Klima anlæg
Står på vinterfælge med fint mønster tilbage
Har originale sommer fælge også med sommerdæk med fint mønster også
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 515.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 465 liter |
| Vægt | 2.050 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 467 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.000 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 54 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | Nøglefri tænding |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Auto. nødbremse | Sædevarme |
| Automatgear | Servo |
| Bakkamera | Træk |
| Dæktryksmåler | Vognbaneassistent |
|---|---|
| El betjent bagklap |