Audi Q540 TDi Prestige Midnight Edition quattro S-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2023 |
| Kilometertal | 87.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,9 km/l |
| CO2 udledning | 166 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.640 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,6 sek. |
| Tophastighed | 222 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 2.400 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
𝐇å𝐧𝐝𝐩𝐥𝐮𝐤𝐤𝐞𝐭 𝐨𝐠 𝐬𝐣æ𝐥𝐝𝐞𝐧𝐭 𝐠𝐨𝐝𝐭 𝐬𝐚𝐦𝐦𝐞𝐧𝐬𝐚𝐭 𝐀𝐮𝐝𝐢 𝐐𝟓 𝟒𝟎 𝐓𝐃𝐢 𝐒-𝐥𝐢𝐧𝐞 𝐌𝐢𝐝𝐧𝐢𝐠𝐡𝐭 𝐄𝐝𝐢𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐪𝐮𝐚𝐭𝐭𝐫𝐨🔥
🔍 𝐇𝐢𝐠𝐡𝐥𝐢𝐠𝐡𝐭𝐬 🔍
✔️ 𝐅𝐚𝐫𝐯𝐞: 𝐌𝐚𝐧𝐡𝐚𝐭𝐭𝐚𝐧𝐠𝐫å 𝐌𝐞𝐭𝐚𝐥𝐥𝐚𝐤 / 𝐌ø𝐫𝐤 𝐬𝐭𝐨𝐟𝐤𝐚𝐛𝐢𝐧𝐞
✔️ 𝐀𝐝𝐚𝐩𝐭𝐢𝐯 𝐟𝐚𝐫𝐭𝐩𝐢𝐥𝐨𝐭
✔️ 𝐅𝐲𝐫 𝐦/𝐟𝐣𝐞𝐫𝐧𝐛𝐞𝐭𝐣𝐞𝐧𝐢𝐧𝐠
✔️ 𝐒𝐩𝐨𝐫𝐭𝐬𝐮𝐧𝐝𝐞𝐫𝐯𝐨𝐠𝐧
✔️ 𝐓𝐞𝐜𝐡𝐧𝐨𝐥𝐨𝐠𝐲 𝐬𝐞𝐥𝐞𝐜𝐭𝐢𝐨𝐧
✔️ 𝐏𝐥𝐮𝐬 𝐬𝐞𝐥𝐞𝐜𝐭𝐢𝐨𝐧
✔️ 𝐀𝐩𝐩𝐥𝐞 𝐂𝐚𝐫𝐩𝐥𝐚𝐲
✔️ 𝟐𝟎" 𝐀𝐥𝐮𝐡𝐣𝐮𝐥
✔️ 𝐀𝐦𝐛𝐢𝐞𝐧𝐭𝐞 𝐛𝐞𝐥𝐲𝐬𝐧𝐢𝐧𝐠
✔️ 𝐀𝐟𝐭𝐚𝐠. 𝐭𝐫æ𝐤 (𝟐𝟒𝟎𝟎𝐤𝐠)
𝐅𝐮𝐥𝐝 𝐬𝐞𝐫𝐯𝐢𝐜𝐞𝐛𝐨𝐠 - 𝐍𝐞𝐭𝐨𝐩 𝐧𝐲𝐬𝐞𝐫𝐯𝐢𝐜𝐞𝐫𝐞𝐭 𝐡𝐨𝐬 𝐀𝐮𝐝𝐢
◼️◼️◼️◼️◼️◼️
𝐕𝐞𝐥𝐤𝐨𝐦𝐦𝐞𝐧 𝐡𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 - 𝐢 𝐡𝐣𝐞𝐫𝐭𝐞𝐭 𝐚𝐟 𝐉𝐲𝐥𝐥𝐚𝐧𝐝 𝐨𝐠 𝐥𝐢𝐠𝐞 𝐨𝐩 𝐚𝐝 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠 𝐦𝐨𝐭𝐨𝐫𝐯𝐞𝐣𝐞𝐧.
𝐕𝐢 𝐯𝐢𝐥 𝐚𝐥𝐭𝐢𝐝 𝐠ø𝐫𝐞 𝐨𝐬 𝐮𝐦𝐚𝐠𝐞 𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 æ𝐫𝐥𝐢𝐠 𝐨𝐠 𝐩𝐫𝐨𝐟𝐞𝐬𝐬𝐢𝐨𝐧𝐞𝐥 𝐡𝐚𝐧𝐝𝐞𝐥. 𝐆ø𝐫 𝐨𝐬 𝐝𝐞𝐫𝐟𝐨𝐫 𝐞𝐧 𝐭𝐣𝐞𝐧𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐚𝐭 𝐭𝐚𝐠𝐞 𝐤𝐨𝐧𝐭𝐚𝐤𝐭 𝐭𝐢𝐥 𝐨𝐬 𝐢𝐧𝐝𝐞𝐧 𝐢 𝐤ø𝐫𝐞𝐫 𝐡𝐣𝐞𝐦𝐦𝐞𝐟𝐫𝐚, 𝐬å 𝐬𝐭å𝐫 𝐯𝐢 𝐤𝐥𝐚𝐫 𝐢 𝐛𝐮𝐭𝐢𝐤𝐤𝐞𝐧.
𝐇𝐨𝐬 𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤 𝐭𝐢𝐥𝐛𝐲𝐝𝐞𝐫 𝐯𝐢:
✔️ 𝐌𝐚𝐫𝐤𝐞𝐝𝐞𝐭𝐬 𝐬𝐤𝐚𝐫𝐩𝐞𝐬𝐭𝐞 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐬𝐢𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 – 𝐦𝐞𝐝 𝐨𝐠 𝐮𝐝𝐞𝐧 𝐮𝐝𝐛𝐞𝐭𝐚𝐥𝐢𝐧𝐠 💰
✔️ 𝐔𝐝𝐯𝐢𝐝𝐞𝐝𝐞 𝐠𝐚𝐫𝐚𝐧𝐭𝐢𝐩𝐚𝐤𝐤𝐞𝐫 𝐯𝐢𝐚 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐩𝐭 🛡️
✔️ 𝐕𝐢𝐝𝐞𝐨𝐟𝐫𝐞𝐦𝐯𝐢𝐬𝐧𝐢𝐧𝐠 & 𝐥𝐞𝐯𝐞𝐫𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐢𝐥 𝐝ø𝐫𝐞𝐧 🚚
𝐅𝐢𝐧𝐝 𝐨𝐬 𝐩å:
🖥 𝐰𝐰𝐰.𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📞 +𝟒𝟓 𝟒𝟒 𝟏𝟒 𝟔𝟎 𝟎𝟏
✉️ 𝐬𝐚𝐥𝐠@𝐜𝐚𝐫𝐜𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📍 𝐇å𝐫𝐮𝐩 𝐁𝐲𝐠𝐚𝐝𝐞 𝟏𝟕𝐁 – 𝟖𝟔𝟎𝟎 𝐒𝐢𝐥𝐤𝐞𝐛𝐨𝐫𝐠
💻 𝐅𝐚𝐜𝐞𝐛𝐨𝐨𝐤.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
📲 𝐈𝐧𝐬𝐭𝐚𝐠𝐫𝐚𝐦.𝐜𝐨𝐦/𝐂𝐚𝐫𝐂𝐨𝐥𝐥𝐞𝐜𝐭.𝐝𝐤
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 695.713 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 1.880 kg |
| Bredde | 189 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 630 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.400 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 3 zone klima | Fuld LED forlygter |
| 4x el-ruder | Fuldaut. klima |
| 6 airbags | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Ambiente belysning | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Motorkabinevarmer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri adgang |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Ratbetjent gearskifte |
| DAB radio | Ratgearskifte |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, stof |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-ruder | Stofindtræk |
| El-sidespejle | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |