Audi Q4 e-tron45 Ultra S-line 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 8/2024 |
| Kilometertal | 78.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 175 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 28 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
Dansk bil fra ny! leveres GRATIS med 12 måneders fragus garanti! kan udvides til 48 måneder / 200.000km for kun 7.000kr ekstra. , kørecomputer, digitalt cockpit, bagagerumsdækken, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, 19" alufælge på vinterdæk, 20" alufælge på sommerdæk, el-klapbare sidespejle, fuld led forlygter, matrix led forlygter, adaptive forlygter, led kørelys, led baglygter, dynamisk blinklys, svingbart træk (manuel), træk, dynamisk blinklys i bag, automatgear, varme i rat, 3 zone klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, headup display, app integration, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, android auto, musikstreaming via bluetooth, regnsensor, bakkamera, 360° kamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, blindvinkelsassistent, antispin, stemmebetjening, automatisk nødbremsesystem, automatisk nødassistent
Vi tilbyder Grønt billån på denne bil med rente fra 2,99% variabel, konatkt os for tilpasset låneansøgning / tilbud.
Vi tilbyder også erhvervsleasing på denne bil både som personbil men også som ombygget til varebil, kontakt for priser og vilkår.
se vores mange el biler på www.sp-leasing.dk altid stort udvalg klar til levering.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.145 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Elektrisk kabinevarmer |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
| 3 zone klima | ESP / ESC |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Head-up display |
| Adaptive forlygter | Isofix |
| Airbags | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderrat |
| Antispin | LED baglygter |
| App integration | LED Kørelys |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Stemmebetjening |
| DAB+ Radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Svingbart træk (manuelt) |
| Digitalt cockpit | Træk |
| Dynamisk blinklys | Udv. temp. måler |
| Dynamisk blinklys i bag | Varme i rat |
| El betjent bagklap | Varmepumpe |
| El-klapbare sidespejle |