Audi Q4 e-tron45 Progress 5d
Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2024 |
| Kilometertal | 35.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 531 km |
| Batterikapacitet | 76,6 kWh |
| Energiforbrug | 167 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 286 hk/545 nm |
| Acceleration | 6,7 sek. |
| Tophastighed | 180 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
RING FOR BESIGTIGELSE!
FREMHÆVET UDSTYR PÅ DENNE BIL:
✔️ 5 ÅRS / 150.000 KM GARANTI
✔️ ANHÆNGERTRÆK M. SVINGBAR KROG (1.000 KG)
✔️ SONOS SOUNDSYSTEM
✔️ AUTOMATISK PARKERINGSSYSTEM
✔️ AUDI ADAPTIV KØRSELSASSISTENT
✔️ EL-BAGKLAP
✔️ TRÅDLØST APPLE CARPLAY
✔️ BAKKAMERA
✔️ VARMEPUMPE
✔️Farve: NAVARRABLÅ METALLIC
kørecomputer, digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. forsæder, el-justerbar lændestøtte, splitbagsæde, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, led baglygter, tagræling, svingbart træk (elektrisk), automatgear, fuldaut. klima, elektrisk kabinevarmer, varmepumpe, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, adaptiv fartpilot med kø-assistent, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, type-2 ladekabel, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, android auto, apple carplay, usb-c tilslutning, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, intelligent hastighedsassistent, isofix, automatisk lys, airbag, antispin, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, auto hold, automatisk parkeringssystem
Monteret vinterhjul medfølger ikke, men kan tilkøbet til merpris
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 415.610 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 520 liter |
| Vægt | 2.145 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 495 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. forsæde |
| ABS-bremser | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Airbags | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderrat |
| Android auto | LED baglygter |
|---|---|
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Auto. parkering | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, stof |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Svingbart træk (elektrisk) |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El-justerbar lændestøtte | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træthedsregistrering |
| Elektrisk kabinevarmer | Type-2 ladekabel |
| Elektrisk parkeringsbremse | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC | USB C tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Varmepumpe |
| Fuldaut. klima | Vognbaneassistent |