Audi Q4 e-tron40 S-line Sportback 5d
Kontantpris
319.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2024 |
| Kilometertal | 36.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 506 km |
| Batterikapacitet | 82,0 kWh |
| Energiforbrug | 174 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 8,5 sek. |
| Tophastighed | 160 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
✅ HIGHLIGHTS
✅ Service overholdt
⭐ Adaptiv fartpilot
⭐ Head‑up display
⭐ Svingbart anhængertræk til 1.000 kg.
⭐ Fuld LED forlygter m. fjernlysassistent
⭐ Digital instrumentering
⭐ 20” Alufælge
🚗 SIKKERHED & PARKERING
Adaptiv fartpilot
Parkeringssensor for/bag
Bakkamera
Elektrisk parkeringsbremse
Udvendig temperaturmåler
🛋️ KOMFORT & KABINE
Sportssæder
Sædevarme for
Klimaanlæg 3‑zoner
El‑ruder for/bag
Nøglefri døre
Nøglefri start
Tonede ruder
📱 INFOTAINMENT & CONNECTIVITY
Navigation
Digital instrumentering
Head‑up display
Trådløs Apple CarPlay / Android Auto
Bluetooth
Bilen er importeret og kan variere i udstyr i forhold til den danske udstyrsliste.
Der tages forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 535 liter |
| Vægt | 2.120 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
|---|---|
| 3 zone klima | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
| Alufælge | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Android auto | Navigation |
|---|---|
| Apple carplay | Nøglefri adgang |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Bakkamera | Sædevarme |
| DAB radio | Sportssæder |
| DAB+ Radio | Svingbart træk (elektrisk) |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El betjent bagklap | USB A tilslutning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| El-sidespejle m. varme |