Audi Q345 TFSi e S-line plus S-tr. 5d
Kontantpris
309.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2022 |
| Kilometertal | 28.300 km |
| Drivmiddel | Plug-in hybrid Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 62,5 km/l |
| Rækkevidde | (WLTP) 48 km |
| Batterikapacitet | 7,7 kWh |
|---|---|
| Energiforbrug | 160 Wh/km |
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| CO2 udledning | 37 g/km |
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 245 hk/400 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.400 kg |
| Farve | Hvidmetal |
Beskrivelse
* Gletsjerhvid metallak
* Light selection
* Interior s-line selection
* Audi Assistentpakke med b.la. adaptiv hastighedsassistent
* Komfortnøgle og sensorstyret oplåsning af bagklap
* LED forlygter
* Sportssæder med sort sædeindtræk stof puls/kunstlæder
* Dørarmlæn i kunstlæder
* 18" alufælge
* Optikpakke, aluminiuminteriør
* Ambientebelysningspakke plus
* Audi sound system
* Parkeringshjælp plus
* 3-eget multifunktionslæderrat plus
* Bagklap med elektrisk åbning og lukning
* Sidespejle, el. sammenklappelige, indstillige og opvarmlige
* Audi virtual cockpit
* Bagsæde plus inkl. midterarmlæn og kopholder
* Fjernlysassistent
* Blanke rudelister
* Blank tagræling
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 476.710 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 530 liter |
| Vægt | 1.815 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 448 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 505 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.400 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Fuldaut. klima |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Ambiente belysning | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| Android auto | Højdejust. forsæde |
| Apple carplay | Justerbar lændestøtte |
| Aut. nedbl. bakspejl | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Auto. nødbremse | Kørecomputer |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Parkeringssensor (bag) |
| Delkunstlæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle | Splitbagsæde |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sportssæder |
| El-ruder | Tagræling |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
| Elektrisk kabinevarmer |