Audi e-tron55 S-line quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2022 |
| Kilometertal | 95.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 405 km |
| Batterikapacitet | 86,5 kWh |
| Energiforbrug | 240 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
Topudstyret Audi E-tron 55 S-line med bl.a., Adaptiv fartpilot, anhænger træk, panorama soltag og B&O lydanlæg.
Bilen kan finansieres på attraktiv GRØNT Billån, rente fra 2,99%. Kontakt os for mere info.
Highlights.
- S-line ud og inde
- Adaptiv fartpilot
- Vognbaneassistent
- Blindvinkels assistent
- B&O lydanlæg
- Aftagelig træk
- Panorama soltag
- Night vision display
- 4 zoner klima
- Head-up display
- Alcantaraindtræk
- El-sæder med hukommelse
- 20" alufælge
- Bakkamera
- Parkeringssensor for & bag
- Trådløs mobilopladning
- Ambiente belysning
, adaptiv fartpilot, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), navigation, apple carplay, android auto, 4 zone klima, adaptiv fartpilot med kø-assistent, nøglefri tænding, nøglefri adgang, aftageligt træk, træk, matrix led forlygter, el-soltag, soltag, el-klapbare sidespejle m/varme, digitalt cockpit, alcantaraindtræk, el indst. førersæde m. memory, el indst. forsæder, splitbagsæde, 20" alufælge, kurvelys, adaptive forlygter, mørktonede ruder i bag, automatgear, sædevarme, udv. temp. måler, 4x el-ruder, frunk, type-2 ladekabel, trådløs mobilopladning, el betjent bagklap, app integration, regnsensor, trafikkamera, træthedsregistrering, nightvision, skiltegenkendelse, dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, stemmebetjening, headup display, fjernb. centrallås, fartpilot, varmepumpe, kørecomputer, multifunktionsrat, sportssæder, mørk loftbeklædning, ambiente belysning, læderrat
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 655.214 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.565 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 20 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 4 zone klima | Klimaanlæg, 4-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Kurvelys |
| Adaptiv fartpilot | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Matrix LED forlygter |
| Adaptive forlygter | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Aftageligt træk | Mørktonede ruder i bag |
| Alcantaraindtræk | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
| Ambiente belysning | Nightvision |
| Android auto | Nøglefri adgang |
| Anhængertræk, aftagl. | Nøglefri tænding |
| App integration | Parkeringssensor (bag) |
| Apple carplay | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Dæktryksmåler | Soltag |
| Digitalt cockpit | Splitbagsæde |
| El betjent bagklap | Sportssæder |
| El indst. førersæde m. memory | Stemmebetjening |
| El indst. forsæder | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Trådløs mobilopladning |
| El-soltag | Træk |
| Elsæder | Træthedsregistrering |
| Fartpilot | Trafikkamera |
| Fjernb. centrallås | Type-2 ladekabel |
| Fjernlysassistent | Udv. temp. måler |
| Frunk | Varmepumpe |
| Head-up display | Vognbaneassistent |