Hvis jeg må være lidt uforskammet, så er dette den bedst udstyrede E-tron 55, du kan finde! Og i min optik den helt rigtige sammensætning.
Så hvis du vil give en smule mere, og få meget mere, så er det denne.
Ud over alt det "normale" har den:
FDM brugtvognsgaranti til april 2028!
Nightvision (https://video.audi.dk/natsynsassistent)
Varme OG Køling i sæderne
TPMS-system med tryk- og temperaturmåler
Audi Daytona grå metallak
Både sommer- OG vinterdæk/fælge, Originale Audi (se fotos)
Virtuelle spejle med OLED-skærm (uden fejl) https://video.audi.dk/se-funktionerne-i-de-virtuelle
Akustikruder hele vejen rundt!
Og selvfølgelig:
B&O med 3D-lyd
Træk (aftageligt)
Adaptiv Luftundervogn
Heads up display
Softclose i alle døre
Elklap der åbner/lukker på nøglen og fodsensor
Meget lavt kilometerantal
Panoramaglastag med soltag
360 graders kamera
Digital matrix LED-pakke (https://video.audi.dk/audi-digitale-matrix-led-forlygter)
Garageportsåbner
Rullegardin i bagdøre
Og meget meget mere - se fotos af ekstraudstyret.
Bilen er fra Audi Tyskland, hvor den har været brugt som demo og derfor har alt i udstyr. Den er utrolig velholdt og kører som en absolut drøm. Et lille hak i lakken på bagkofanger (se foto) eller står den flot.
Den ENESTE grund til salg er grundet nye virkelig gode fordele via jobbet (jeg arbejder med el-biler til daglig).
Bilen har IKKE fået 93HV-opdatering, men 93PG, så opladningskurven er super super god og den korte rækkevidde betyder derfor (endnu) mindre, du er hurtigt videre hvis du skal langt. Infrastrukturen er jo til det!
Hvis du kan klare dig uden en rækkevidde på 800 km, så har du her, verdens bedste bil - til virkelig fine penge.
Jeg viser den meget gerne frem, tager en snak om elbiler, opladning og forklarer og fortæller. Jeg har kørt elbil i mere end 5 år. Både Tesla, Mercedes, Audi.
Skriv eller ring endelig!
mere info:
https://video.audi.dk/videos