Audi e-tron55 Black Edition S-line quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2022 |
| Kilometertal | 61.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 405 km |
| Batterikapacitet | 86,5 kWh |
| Energiforbrug | 240 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 155 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | 26 min |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
S-line Black Edition med alt i udstyr
Highlights:
* Aft. træk til 1.800 KG
* Headup Display
* 21" Sorte alufælge
* S-Line sportspakke interiør og eksteriør
* S-Line Sportssæder i fuldlæder
* Komfortnøgle (nøglefri betjening)
* El-indstillelige forsæder, førersæde m/ memory
* ACC - adaptiv fartpilot
* Digitale Matrix LED-lygter med dynamisk lys
* 360° kamera
* Dynamisk blinklys
* Luftundervogn
* Sort optik
* Varme i rattet
* El betjent bagklap med virtuel pedal
* Originale 21" alufælge
* MMi navigation plus m. MMi touch
* Apple CarPlay & Android auto
* Lade indgang i begge sider
* Blindvinkelassistent
* Vognbaneassistent
* Assistenspakke City
* Assistentpakke Tour
* Bang & Olufsen Soundsystem
* 155 KW DC
* Ambientelys pakke plus
Mulighed for køb af udvidet garanti op til 48 mdr. / 150.000 km, forhør dig nærmere hos Vest Biler Tønder
Importbil - udstyr kan variere fra dansk model.
Attraktiv finansiering tilbydes med eller uden udbetaling.
Kontakt Vest Biler Tønder for et tilbud.
Vi tager gerne alle bilmærker i bytte.
Audi virtuelt cockpit plus, sort loftshimmel, Audi smartphone interface, skiltegenkendelse, DAB-radio, mørktonede ruder i bag, fjernlysassistent, el-klapbare sidespejle m. varme, sædevarme for, læder sportsrat m. multifunktion, interiørlister i børstet alu, parkeringssensor for og bag, el indst. lændestøtte, Connect pakke, udvidet sikkerhedssystem (PreCrash basic), pre sense city, frakobling af passagerairbag, sideairbag bag, højdejust. forsæder, musikstreaming via bluetooth, aut.gear, elektrisk parkeringsbremse, adaptiv undervogn, bakkamera, kurvelys, auto. nedbl. bakspejl, isofix, armlæn, bagagerumsdækken, kopholder, splitbagsæde, 4x el-ruder, ikke ryger, lev. nysynet.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.565 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | ESP / ESC |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
| 360° kamera | Fod betjent bagklap |
| 4x el-ruder | Frunk |
| 6 airbags | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Head-up display |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Intelligent hastighedsassistent |
| Adaptiv undervogn | Isofix |
| Adaptive forlygter | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Alufælge | Læderindtræk |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Luftundervogn |
| Antispin | Matrix LED forlygter |
| App integration | Mørk loftbeklædning |
| Apple carplay | Mørktonede ruder i bag |
| Auto hold | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk forvarmning af batteri | Nøglefri adgang |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødassistent | Områdebelysning |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædebetræk, læder |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| DAB+ Radio | Splitbagsæde |
| Dynamisk blinklys | Sportssæder |
| Dynamisk blinklys i bag | Stemmebetjening |
| El betjent bagklap | Tagræling |
| El indst. førersæde m. memory | Tonede ruder |
| El indst. forsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-justerbar lændestøtte | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| Elektrisk kabinevarmer | USB C tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Varme i rat |
| Elsæder | Vognbaneassistent |