Audi e-tron55 Black Edition S-line quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2022 |
| Kilometertal | 47.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 401 km |
| Batterikapacitet | 86,5 kWh |
| Energiforbrug | 242 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
Sporty og fed SUV i den populære Black Edition model!
Highlights:
* S-Line Black Edition
* ACC - adaptiv fartpilot
* Matrix LED-lygter m. dynamisk blinklys
* Originale sorte 21" alufælge
* Luftundervogn
* Læder/alcantara sportssæder m. kontrastsyninger
* 360° kamera
* Komfortnøgle (keyless go/entry)
* Sort optikpakke plus
* Assistentpakke tour og city
* Chronosgrå metallak
* Ambientebelysning (multicolor)
* Blindvinkelsassistent
* Vognbaneassistent
* Elektrisk kabinevarmer (parkeringsvarme)
* Ladeindgang i begge sider
* Lakerede bremsekalibre
* El betjent bagklap
Navigationssystem high, mørktonede ruder i bag, skiltegenkendelse, fjernlysassistent, DAB-radio, kø assistent, emergency assist, interiørlister i carbon look, sort loftshimmel, sædevarme, læder sportsrat m. multifunktion, trafikkrydsassistent, Audi sound system, Audi virtual cockpit plus, 2 zone klima, trafikkrydsassistent, Connect pakke, parkeringssensor for og bag, bakkamera, udvidet sikkerhedssystem (PreCrash basic og bagende), el-klapbare sidespejle m/varme, el-justerbar lændestøtte, pre sense city, frakobling af passagerairbag, højdejust. forsæder, aut. nedbl. bakspejl, regnsensor, musikstreaming via bluetooth, isofix, automatisk lys, elektrisk parkeringsbremse, 4x el-ruder, udv. temp. måler, kørecomputer, bagagerumsdækken, digitalt cockpit, splitbagsæde, kurvelys, LED-kørelys, LED-baglygter, håndfrit til mobil, fjernb. centrallås, automatgear,
Importbil - udstyr kan variere fra dansk model,
Attraktiv finansiering og flexleasing tilbydes. Kontakt Lars Hein Automobiler for et uforpligtende tilbud. Vi tager gerne din nuværende bil i bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.565 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Håndfrit til mobil |
| 360° kamera | Højdejust. forsæde |
| 4x el-ruder | Isofix |
| ABS-bremser | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Adaptiv fartpilot | Kørecomputer |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Kurvelys |
|---|---|
| Adaptiv undervogn | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Ambiente belysning | LED Kørelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Luftundervogn |
| Automatgear | Matrix LED forlygter |
| Automatisk lys | Mørk loftbeklædning |
| Bagagerumsdækken | Mørktonede ruder i bag |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Navigation |
| DAB radio | Nøglefri adgang |
| Delalcantaraindtræk | Nøglefri tænding |
| Delkunstlæderindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| El betjent bagklap | Sædebetræk, dellæder |
| El-justerbar lændestøtte | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk kabinevarmer | Splitbagsæde |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sportssæder |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |