Audi e-tron55 Advanced Prestige quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 55.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 434 km |
| Batterikapacitet | 86,5 kWh |
| Energiforbrug | 225 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 408 hk/664 nm |
| Acceleration | 5,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Bilen står i 4140 Borup - kontakt os for at aftale prøvekørsel.
★★★★★ Med vores 5 stjerner på Trustpilot har CarPal branchens måske højeste rating.
Den meget velkørende Audi E-tron 55 med aftageligt anhængertræk, head-up display, night vision og assistent-pakke tour.
-Mythossort metallak
-20" Letmetalfælge
-Assistentpakke tour
-Aftageligt træk
-Head-up display
-Night vision
-Komfortnøgle
-Sort optikpakke
-Bakkamera
-Tonede ruder
-Adaptiv luftundervogn
-Audi virtual cockpit plus
-MMi navigation plus
-Dab radio
-Audi soundsystem
-Audi smartphone interface
-Vejskilteassistent
-Adaptiv kørselsassistent
-Vognbane assistent
-Adaptiv fartpilot
Bilen står på alufælge med vinterdæk. Den monteres med alufælge med sommerdæk (se sommerfælg på sidste billede).
- incl 1 års Landsdækkende GO SAFE Extended garanti
>>> Fordele når du køber bil hos CarPal <<<
• 24 måneders reklamationsret
• Din nuværende bil kan indgå i handlen
• Mulighed for attraktiv finansiering igennem CarPal
• Garanti for at bilen er gældfri
• Uvildig test af bilen før køb
• Leveres nysynet
Der tages forbehold for evt. fejl og mangler i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.565 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 163 cm |
| Lasteevne | 565 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | El betjent bagklap |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot | El-ruder |
| Adaptiv undervogn | Fjernlysassistent |
| Aftageligt træk | Fuldaut. klima |
| Anhængertræk, aftagl. | Head-up display |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Auto. nødbremse | Luftundervogn |
|---|---|
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Automatisk parkeringssystem | Sædevarme |
| Bakkamera | Skiltegenkendelse |
| Blindvinkelassistent | Tonede ruder |
| DAB radio | Vognbaneassistent |
| Dæktryksmåler | Xenonlygter |
| Digitalt cockpit |