Audi e-tron50 Prestige Sportback quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 94.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 343 km |
| Batterikapacitet | 71,0 kWh |
| Energiforbrug | 215 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 120 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/540 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
KUN 2,99% I RENTE!
Køb denne bil i dag og få en vanvittig rente på KUN 2,99%, når du finansierer gennem Kvalitetsbiler.dk!
*Gælder kun alle nyere el- og hybridbiler (op til 5 år)
**Gælder kun ved finansiering gennem Kvalitetsbiler.dk
***Gælder kun ved udbetaling på minimum 20%
****Første betaling efter månedens udløb plus én måned
________________________________________________________
Vi anbefaler, at du booker en prøvekørsel for at undgå ventetid.
Bestillinger foregår via vores hjemmeside www.kvalitetsbiler.dk eller på Booking@kvalitetsbiler.dk / 75801011.
Vi glæder os til at se dig!
Fremhævet udstyr på bilen:
✨ Mythossort Metallakk (farve)
✨ Aftageligt anhængertræk (1.800 kg)
✨ Adaptiv Fartpilot
✨ Luft-undervogn
✨ Keyless Go
✨ Lane assist
✨ Elektrisk bagklap
✨ Navigationssystem High
✨ 3D Kamera (Around Funktion)
✨ LED Forlygter
✨ Bakkamera & Parkeringssensor for/bag
✨ Vognbaneafvigelsesadvarsel
✨ Apple CarPlay
✨ Navigation
✨ Audi virtual cockpit plus
✨ Vejskiltegenkendelse
✨ El- foldbare sidespejle
✨ Komfortparkeringsklimafunktion
✨ 4 Zone Klimaanlæg
✨ Bluetooth
✨ Og meget mere…
Man-fre: 09.00-17.00
Lør: 10.00-16.00
Søn/helligdage: 10.00-16.00
Vi tager forbehold for tryk- og tastefejl.
Bil id: 946101
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 592.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 615 liter |
| Vægt | 2.445 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 21 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 360° kamera | Fuld LED forlygter |
| 4 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| 8 airbags | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Isofix |
| Aftageligt træk | Justerbar lændestøtte |
| Airbags | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Aircondition | Kørecomputer |
| Alarm | Læderrat |
| Alufælge | LED baglygter |
| Anhængertræk, aftagl. | LED Kørelys |
| Antispin | Luftundervogn |
| Apple carplay | Lygtevasker |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Auto hold | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri tænding |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk nødbremsesystem | Parkeringssensor (for) |
| Bakkamera | Ratbetjent gearskifte |
| Bakspejl m. nedbl. | Ratgearskifte |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| Dæktryksmåler | Sædevarme |
| Digitalt cockpit | Skiltegenkendelse |
| El betjent bagklap | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Stofindtræk |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Træk |
| El-ruder | Træthedsregistrering |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB A tilslutning |
| Elektrisk parkeringsbremse | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Vognbaneassistent |
| Fartpilot |