Audi e-tron50 Black Edition S-line quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2023 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2022 |
| Kilometertal | 68.400 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 338 km |
| Batterikapacitet | 64,7 kWh |
| Energiforbrug | 219 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/540 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
🚘 Velkommen til Bilhuset Jylland 🚘
Fantastisk flot sammensat Audi e-tron med 4-hjulstræk i den helt "rigtige" farve når vi taler om Black Edition!
Her får du en hel særlig bil som både er rummelig og med høj ind/udstigning.
Denne bil står i meget pæn stand.
Fortsat kapacitetsgaranti: 160.000 km / 28. oktober 2030
Batterikapacitet: 65 kWh 🔋
Rækkevidde: 308 km 🚘
AC ladning: 3 faser 🔌
DC ladning: 150 kw 🔌
Bemærkelsesværdigt udstyr :
☑️ Sort optik pakke
☑️ Matrix LED lyspakke
☑️ 21" originale alufælge
☑️ Dellæder/alcantara kabine S-line kabine
☑️ Akustik ruder
☑️ S-line sportslæderrat
☑️ Bang & Olufsen lydsystem
☑️ Justerbar luftundervogn
☑️ Aut. klima 4 - zonet
☑️ Trådløs Apple Carplay
☑️ Adaptiv fartpilot
☑️ Nøglefri døre/start/stop
☑️ El betjent bagklap med fodsensor
☑️ Skiltegenkendelse
☑️ Elektrisk parkeringsbremse
☑️ Fjernlysassistent
☑️ Dynamisk blinklys
☑️ Navigation
☑️ Mørktonede bagruder
☑️ Bak kamera
☑️ P-sensorer for/bag
☑️ 4 x el-ruder
☑️ El-sidespejle med varme
☑️ Musikstreaming via bluetooth
☑️ Sædevarme
☑️ Bluetooth
☑️ USB tilslutning
☑️ Isofix
☑️ Meget mere...
🚘 Vi tager alle brugte biler i bytte.
🤝 Når du handler bil hos os tilbyder vi:
✔ Kompetent rådgivning fra vores erfarende medarbejdere.
✔ Finansiering både med og uden udbetaling, til konkurrencedygtige priser gennem vores samarbejdspartnere, Santander & Jyske Finans.
✔ Fragus garanti op til 48 måneder
✔ Attraktive og fordelagtige priser på bilforsikringer.
✔ Komplet ladeløsning til din el-bil.
☎ Salgsafdeling 88 62 68 86
📞 Thomas 60 17 91 41
📞 Philip 60 17 91 51
📞 Phat 60 17 91 81
📧 info@bilhusetjylland.dk
🏠 Soldalen 2, 7100 Vejle
🌍 www.bilhusetjylland.dk
🕒 Vores Åbningstider 🕒
Mandag – Fredag: 09.00 – 17.00
Lørdag - Søndag samt helligdage: 11.00 - 15.00
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.370 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 660 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Akustikglas i for | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alarm | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Apple carplay | LED baglygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED Kørelys |
| Auto hold | Luftundervogn |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Automatgear | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk lys | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk nødbremsesystem | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri adgang |
| Centrallås | Nøglefri tænding |
| Dæktryksmåler | Områdebelysning |
| Delalcantaraindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Dellæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Digitalt cockpit | Regnsensor |
| Dynamisk blinklys | Sædebetræk, dellæder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El-justerbar lændestøtte | Semi-automatisk parkeringssystem |
| El-klapbare sidespejle | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| El-ruder | Sportssæder |
| El-sidespejle | Tagræling |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |