Audi e-tron50 Advanced Sportback quattro 5d
Kontantpris
177.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2020 |
| Kilometertal | 122.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | - |
| Batterikapacitet | 64,7 kWh |
| Energiforbrug | 221 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/540 nm |
| Acceleration | 6,8 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
19" fælge, ABS, Adaptiv fartpilot, Aftageligt anhængertræk, Android Auto, Apple CarPlay, Audi Drive Select, Automatgear, Automatisk lys, Automatisk nødbremsesystem, Autonedblændeligt bakspejl, Bakkamera, Bluetooth, DAB radio, Digitalt cockpit, Dæktrykssensor, ESP, El-indfældbare sidespejle m. varme, Elektrisk bagklap, Elektronisk håndbremse, Fire el-ruder, Fjernbetjent centrallås, Højdejust. forsæder, Infocenter, Isofix, Kopholder, Kørecomputer, LED-forlygter, Lane assist, Læderrat, Midterarmlæn foran, Multifunktionsrat, Navigation, Nøglefri start, Parkeringssensor, for og bag, Regnsensor, SOS knap, Skiltegenkendelse, Sort Himmel, Sædevarme, To-zoners klimaanlæg, Træthedsregistrering, Udvendig temperaturmåler
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 615 liter |
| Vægt | 2.445 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El-klapbare sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Infocenter |
| Aftageligt træk | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Android auto | Kopholder |
| Anhængertræk, aftagl. | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Multifunktionsrat |
| Aut.gear/tiptronic | Musikstreaming via bluetooth |
| Auto. nødbremse | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri betjening |
| Automatisk lys | Nøglefri tænding |
| Automatisk nødbremsesystem | Regnsensor |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Bakspejl m. nedbl. | Skiltegenkendelse |
| DAB radio | Træthedsregistrering |
| Digitalt cockpit | Udv. temp. måler |
| El betjent bagklap | Vognbaneassistent |