Audi e-tron50 Advanced quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2020 |
| Kilometertal | 45.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 338 km |
| Batterikapacitet | 64,7 kWh |
| Energiforbrug | 219 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/540 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Virkeligt veludstyret og flot SUV med bl.a. panorama og træk!
Highlights:
* S-Line sportspakke interiør
* Panoramaglastag
* Aftageligt træk
* Head-up display
* ACC - adaptiv fartpilot
* El indst. forsæder m. memory på førersæde
* Luftundervogn
* Matrix LED-forlygter
* Bang & Olufsen soundsystem
* Læder/alcantara sportssæder
* Komfortnøgle (keyless go/entry)
* Indfarvede kofangere i bilens farve
* Originale 20" alufælge
*Apple Carplay og Android Auto
* Trådløs mobilopladning
* Ambientebelysning (multicolor)
* Bakkamera
* 4 zone klima
* Blindvinkelsassistent
* Vognbaneassistent
* Bagagerumsbakke og gummimåtter
Mythossort metallak, elektrisk kabinevarmer (parkeringsvarmer), lakerede bremsekalibre, sort loftshimmel, el betjent bagklap, sædevarme, assistentpakke tour, Audi Drive Select, fjernlysassistent, skiltegenkendelse, DAB-radio, navigationssystem high, mørktonede ruder i bag, kø assistent, emergency assist, el-klapbare sidespejle m/varme, glanspakke, læder multifunktionsrat, digitalt cockpit, el-justerbar lændestøtte, udvidet sikkerhedssystem (PreCrash basic og bagende), Connect pakke, tagræling, aut. nedbl. bakspejl, regnsensor, musikstreaming via bluetooth, kørecomputer, bagagerumsdækken, splitbagsæde, LED-baglygter, kurvelys, LED-kørelys, automatgear, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, håndfrit til mobil, parkeringssensor for og bag, isofix, automatisk lys,
Importbil - udstyr kan variere fra dansk model,
Attraktiv finansiering tilbydes. Kontakt Lars Hein Automobiler for et uforpligtende tilbud. Vi tager gerne din nuværende bil i bytte.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 572.910 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.370 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 660 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 20 tommer Alufælge | Fuld LED forlygter |
| 3 zone klima | Fuldaut. klima |
| 4 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Head-up display |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Adaptiv undervogn | Klimaanlæg, 4-zonet |
| Aftageligt træk | Kørecomputer |
| Aircondition | Kurvelys |
| Alufælge | Læderrat |
| Ambiente belysning | LED baglygter |
| Android auto | LED Kørelys |
| Anhængertræk, aftagl. | Luftundervogn |
| Apple carplay | Matrix LED forlygter |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| DAB radio | Panoramatag |
| Delalcantaraindtræk | Parkeringssensor (bag) |
| Delkunstlæderindtræk | Parkeringssensor (for) |
| Dellæderindtræk | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, dellæder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Soltag |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El-justerbar lændestøtte | Sportssæder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Tagræling |
| El-soltag | Tonede ruder |
| Elektrisk kabinevarmer | Trådløs mobilopladning |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træk |
| Elsæder | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås |