Audi e-tron50 Advanced Prestige quattro 5d
Kontantpris
229.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2020 |
| Kilometertal | 90.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 329 km |
| Batterikapacitet | 64,7 kWh |
| Energiforbrug | 228 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 1.040 kr. / år |
| Ydelse | 313 hk/540 nm |
| Acceleration | 7,0 sek. |
| Tophastighed | 190 km/t |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Super flot E-Tron til meget små penge!
Vi tilbyder attraktiv finansiering og tager gerne din gamle bil i bytte.
Fuld led forlygter
Lædersæder
Bakkamera
Digital instrumntering
Adaptiv fartpilot
22" alufælge
Og meget mere..
Telefonen er altid åben - Ring 54559190!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 603.468 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 660 liter |
| Vægt | 2.370 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 162 cm |
| Lasteevne | 760 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|