Audi e-tron GTquattro 4d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 61.500 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 479 km |
| Batterikapacitet | 83,7 kWh |
| Energiforbrug | 203 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 476 hk/630 nm |
| Acceleration | 4,1 sek. |
| Tophastighed | 245 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
* ERHVERVS FLEX-LEASING:
* Månedlig leasingydelse kr. 3.067, -
* Forsikring pr. mdr. (ingen moms) kr. 1.171,-
* Løbetid 12 måneder
* Førstegangsydelse kr. 102.647, - (Indeholder kontraktoprettelse, omkostninger til tracker, leveringsomkostninger, nummerplader og afskrivning)
* Restværdi kr. 262.400, - ekskl. moms og registreringsafgift
* Alle beløb er ekskl. moms.
* PRIVAT FLEX-LEASING:
* Månedlig leasingydelse kr. 3.833, -
* Forsikring pr. mdr. (ingen moms) kr. 1.171,-
* Løbetid 12 måneder
* Førstegangsydelse kr. 128.309, - (Indeholder kontraktoprettelse, omkostninger til tracker, leveringsomkostninger, nummerplader og afskrivning)
* Restværdi kr. 262.400, - ekskl. moms og registreringsafgift
(Restværdi kr. 328.000, - inkl. moms.)
* Alle beløb er INKL. moms.
* Farve: Mythossort Metallak
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 970.812 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 2.350 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 499 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Elektrisk kabinevarmer |
|---|---|
| 21 tommer Alufælge | Elektrisk parkeringsbremse |
| 3 zone klima | Elsæder |
| 360° kamera | Fjernb. centrallås |
| 4x el-ruder | Fjernlysassistent |
| ABS-bremser | Frunk |
| Adaptiv fartpilot | Fuld LED forlygter |
|---|---|
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Fuldaut. klima |
| Adaptive forlygter | Håndfrit til mobil |
| Aircondition | Head-up display |
| Akustikglas i for | Højdejust. førersæde |
| Alarm | Højdejust. forsæde |
| Alcantaraindtræk | Isofix |
| Alufælge | Justerbar lændestøtte |
| Android auto | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Apple carplay | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Aut. nedbl. bakspejl | Kurvelys |
| Auto hold | Læderrat |
| Auto. nødbremse | Laser forlygter |
| Auto. parkering | LED baglygter |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Automatisk lys | Luftundervogn |
| Automatisk nødbremsesystem | Matrix LED forlygter |
| Automatisk parkeringssystem | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| DAB+ Radio | Nøglefri adgang |
| Delalcantaraindtræk | Nøglefri tænding |
| Dellæderindtræk | Panoramatag |
| Digitalt cockpit | Parkeringssensor (bag) |
| Dynamisk blinklys | Parkeringssensor (for) |
| Dynamisk blinklys i bag | Sædebetræk, dellæder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde m. memory | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Sportssæder |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | Varme i rat |
| El-sidespejle | Varmepumpe |
| El-sidespejle m. varme | Vognbaneassistent |
Leasing
- Leasing typeFinansiel, ekskl. moms
- Månedlig ydelse3.067 kr.
- Førstegangsydelse102.647 kr.
- Totalpris i løbetiden139.451 kr.
- Restværdi(køber hæfter) 262.400 kr.
- Løbetid12 mdr.
- Antal kilometer inkluderetIkke relevant
- ForsikringIkke inkluderet
- Service og vedligeholdIkke inkluderet