Audi e-tron GTquattro 4d
Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2021 |
| Kilometertal | 142.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 478 km |
| Batterikapacitet | 83,7 kWh |
| Energiforbrug | 203 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 476 hk/630 nm |
| Acceleration | 4,1 sek. |
| Tophastighed | 245 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Blåmetal |
Beskrivelse
Elektrisk sportsvogn til under under halv pris ift. ny!
📌Highlights:
- Glastag
- El indst. forsæder
- Læderindtræk
- Bang & Olufsen
- Adaptiv fartpilot m. vognbaneassistent
- Bakkamera
- Audi LED forlygter
- Navigation
- Nøglefri adgang & tænding (Keyless go/entry)
- Apple carplay & android auto
- 19" alufælge
- 478 km. WLTP
Digitalt cockpit, multifunktionsrat, læderrat, kørecomputer, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, mørk loftbeklædning, el-klapbare sidespejle m/varme, led baglygter, led kørelys, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, 2 zone klima, centrallås, fjernb. centrallås, elektrisk kabinevarmer, udv. temp. måler, sædevarme, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, nødlader, app integration, type-2 ladekabel, håndfrit til mobil, navigation, musikstreaming via bluetooth, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, træthedsregistrering, skiltegenkendelse, isofix, 8 airbags, 6 airbags, auto hold, esp, automatisk nødbremsesystem, db. airbags, automatisk lys, Bemærk vi kan tilbyde et attraktivt "grønt" billån på denne bil.
Hjemmeside: www.beka-auto.dk
📞 Kontakt --> Mikkel: +45 81404111 el. Thomas: +45 44120414
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 925.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 350 liter |
| Vægt | 2.350 kg |
| Bredde | 196 cm |
| Længde | 499 cm |
|---|---|
| Højde | 141 cm |
| Lasteevne | 490 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 2 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| 6 airbags | Højdejust. forsæde |
| 8 airbags | Intelligent hastighedsassistent |
| ABS-bremser | Isofix |
| Adaptiv fartpilot | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Kørecomputer |
| Android auto | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| App integration | LED baglygter |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Auto hold | Mørk loftbeklædning |
| Auto. nødbremse | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødbremsesystem | Navigation |
| Bakkamera | Nødlader |
| Centrallås | Nøglefri adgang |
| Dæktryksmåler | Nøglefri tænding |
| Digitalt cockpit | Panoramatag |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (for) |
| El indst. forsæder | Sædebetræk, læder |
| El-justerbar lændestøtte | Sædevarme |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Skiltegenkendelse |
| Elektrisk kabinevarmer | Tonede ruder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Træthedsregistrering |
| Elsæder | Type-2 ladekabel |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |