Audi Coupé2,3 E aut. 3d
Kontantpris
79.999 kr.Detaljer
| Modelår | 1991 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/1991 |
| Kilometertal | 150.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 11,1 km/l |
| CO2 udledning | 202 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.440 kr. / år |
| Ydelse | 133 hk/186 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 4 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Nyankommen!
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Coupe |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.210 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 437 cm |
|---|---|
| Højde | 138 cm |
| Lasteevne | 480 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|