Audi A52,0 TDi 150 S-line Sportback Multitr. 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
122.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2016 |
| Kilometertal | 246.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,8 km/l |
| CO2 udledning | 122 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/320 nm |
| Acceleration | 9,4 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | Sølvmetal |
Beskrivelse
AFHENTNINGSBIL, SÆLGES KUN TIL CVR-NUMMER UDEN GARANTI,
Auto.gear, 18" alu helårsdæk, S-LINE interiør, S-LINE skåleformede sportssæder, fartpilot, navigation, aut. klima, nøglefri adgang, sort læderindtræk, el indst. førersæde, xenonlys, multifunktionslæderrat, håndfrit til mobil, stemmebetjening v. tilslutning af mobil, sædevarme, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), mørktonede ruder i bag, sidespejle m/varme, 4x el-ruder, elektrisk parkeringsbremse, automatisk start/stop, partikelfilter, tanderm skiftet d.6/3-25 v. 213.000 km, service delvist udfyldt senest v. 219.000 km (9 stempler), seneste syn d.22/8-24, sølvmetal
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.580 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 471 cm |
|---|---|
| Højde | 139 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 65 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Læderindtræk |
|---|---|
| 4x el-ruder | Mørktonede ruder i bag |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| El indst. førersæde | Parkeringssensor (for) |
|---|---|
| El-sidespejle m. varme | Sædebetræk, læder |
| Elektrisk parkeringsbremse | Sædevarme |
| Elsæder | Stemmebetjening |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fuldaut. klima | Xenonlygter |
| Håndfrit til mobil |