Audi A440 TFSi Prestige plus Avant S-tr. 5d
Kontantpris
299.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2020 |
| Kilometertal | 85.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 143 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/320 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Gråmetal |
Beskrivelse
* Plus model
* Manhattangrå Metallak
* Assistentpakke Tour med bl.a. adaptiv fartpilot
* LED-forlygter
* Original motor/kabinevarmer fra fabrik
* 17" alufælge
* Sportssæder med lændestøtte med pneumatisk indstilling og massagefunktion
* MMI Navigation plus med touch
* Audi virtual cockpit plus
* 3 zone komfort klima
* Loftbeklædning i sort stof
* Parkeringssensor for og bag
* El-klapbare sidespejle med varme
* Sædevarme
* Audi phonebox light
* 3-eget multifunktionssportslæderrat plus
* Bluetooth
* Lys & regnsensor
* Fjernlysassistent
* Reservehjul, pladsbesparende
* Bilens værktøj og donkraft
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 478.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | 495 liter |
| Vægt | 1.610 kg |
| Bredde | 185 cm |
| Længde | 476 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 530 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 54 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 3 zone klima | Håndfrit til mobil |
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Adaptiv fartpilot | Justerbar lændestøtte |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
|---|---|
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto. nødbremse | LED Kørelys |
| Automatgear | Massage i førersæde |
| Automatisk lys | Massage i forsæder |
| Automatisk nødbremsesystem | Mørk loftbeklædning |
| Automatisk start/stop | Motorkabinevarmer |
| Bagagerumsdækken | Multifunktionsrat |
| Bakspejl m. nedbl. | Musikstreaming via bluetooth |
| Centrallås | Navigation |
| Digitalt cockpit | Nøglefri tænding |
| El betjent bagklap | Parkeringssensor (bag) |
| El-justerbar lændestøtte | Parkeringssensor (for) |
| El-klapbare sidespejle | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Sædevarme |
| El-ruder | Splitbagsæde |
| El-sidespejle | Sportssæder |
| El-sidespejle m. varme | Tagræling |
| Fartpilot | Trådløs mobilopladning |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fjernlysassistent | Vognbaneassistent |
| Fuld LED forlygter |