Audi A440 TFSi Advanced Prestige Tour plus S-tr. 4d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2020 |
| Kilometertal | 23.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 15,0 km/l |
| CO2 udledning | 145 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.440 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/320 nm |
| Acceleration | 7,3 sek. |
| Tophastighed | 241 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
✅ Audi A4 40 TFSi Advanced Prestige Tour Plus S-tr. 4d
🤝 Mulighed for levering med udvidet Car Garantie
💰 Finansiering med eller uden udbetaling
🚗 Klar til omgående levering
📅 Første registrering: 23-03-2020
📍 Kilometertal: 23.000 km
⭐ HIGHLIGHTS
✔️ Adaptiv fartpilot
✔️ 3-zoners klimaanlæg
✔️ Professionel våd lakforsegling udført
✔️ LED forlygter & LED kørelys
✔️ Lane Assist
✔️ Front Assist & nødbremse
✔️ Audi pre sense city
✔️ Parkeringssensor for & bag
✔️ 17" alufælge
✔️ Nøglefri start
🛡️ SIKKERHED & ASSISTENTER
⭐ ( Adaptiv fartpilot
⭐ ( Fartbegrænser
⭐ ( Lane Assist (vognbaneassistent)
⭐ ( Træthedsregistrering
⭐ ( Front Assist (områdeovervågning)
⭐ ( Automatisk nødbremse
⭐ ( Audi pre sense city
⭐ ( Dæktryksovervågning
⭐ ( 7 airbags
⭐ ( ABS / ESP
🛋️ KOMFORT & INTERIØR
⭐ ( Automatisk klimaanlæg (3-zoner)
⭐ ( Sædevarme
⭐ ( Sportssæder m. el-lændestøtte
⭐ ( Højdejusterbare forsæder
⭐ ( Armlæn for & bag
⭐ ( Splitbagsæde
⭐ ( Kopholder
⭐ ( Bagagerumsdækken
⭐ ( Make-up spejle
⭐ ( Isofix
📱 TEKNOLOGI & INFOTAINMENT
⭐ ( Førerinformation med farvedisplay
⭐ ( Kørecomputer / infocenter
⭐ ( Håndfri telefon / Bluetooth
⭐ ( Radio / CD / AUX / 2x USB / 2x SD
⭐ ( Udvendig temperaturmåler
🌟 EKSTERIØR & DESIGN
⭐ ( LED forlygter & kørelys
⭐ ( Fjernlysassistent
⭐ ( 17" alufælge
⭐ ( Blanke siderudelister
⭐ ( Regnsensor
⭐ ( Automatisk nedblændeligt bakspejl
🚗 FUNKTIONER & PRAKTISK
⭐ ( Nøglefri start
⭐ ( Start/stop ECO
⭐ ( Elektrisk parkeringsbremse m. Auto-Hold
⭐ ( Parkeringssensor for & bag
⭐ ( Fjernbetjent centrallås
⭐ ( 4x el-sammenklappelige sidespejle m. varme
💡 ØVRIGT
⭐ ( Euro 6 (miljøvenlig)
⭐ ( Ikke-ryger
⭐ ( 1 ejer
⭐ ( Fremstår meget pæn og velholdt – står som ny
🏆 STAND & LEVERING
✅ Én ejer – Ikke-ryger
✅ Meget velholdt
✅ Leveres nysynet, nyserviceret og indregistreret uden merpris
✅ Mulighed for udvidet CarGarantie
💰 FINANSIERING
🔋 Billån via AL-Finans
✔️ Finansiering med eller uden udbetaling
✔️ Attraktive renter
✔️ Uforpligtende tilbud tilpasset dine behov
📍 KONTAKT & ÅBNINGSTIDER
📍 Brdr. Dan Biler A/S
📍 Korshøj 1, 3600 Frederikssund
📞 31706635 / 47980888
📧 Frederik@brdr-danbiler.dk
🕘 Hverdage 09:00–18:00
🕘 Lørdag 9:00-14:00
🕚 Søndag 11:00–15:00
Du kan trygt handle bil hos Brdr. Dan biler A/S – Vores mange kunder har talt og vurderer os fremragende på Trustpilot 🍀🍀🍀🍀🍀
🚗 Bilen står klar til omgående levering og kan prøves i weekenden!
Forbehold for taste- og beregningsfejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 480 liter |
| Vægt | 1.430 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 474 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 610 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 54 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 3 zone klima | Førerovervågning med advarsel |
| 4x el-ruder | Fuld LED forlygter |
| 7 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
|---|---|
| Adaptive forlygter | Intelligent hastighedsassistent |
| Airbags | Isofix |
| Aircondition | Justerbar lændestøtte |
| Akustikglas i bag | Klimaanlæg, 3-zonet |
| Akustikglas i for | Køl i handskerum |
| Alarm | Kørecomputer |
| Alufælge | Kurvelys |
| Android auto | LED baglygter |
| Antispin | LED Kørelys |
| Apple carplay | Manuel forvarmning af batteri |
| Aut. nedbl. bakspejl | Massage i førersæde |
| Auto hold | Massage i forsæder |
| Auto. nødbremse | Matrix LED forlygter |
| Auto. parkering | Mørktonede ruder i bag |
| Automatgear | Multifunktionsrat |
| Automatisk lys | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk nødassistent | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri tænding |
| Automatisk parkeringssystem | Områdebelysning |
| Automatisk start/stop | Parkeringssensor (bag) |
| AUX tilslutning | Parkeringssensor (for) |
| Bagagerumsdækken | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, stof |
| Bi-xenon | Sædevarme |
| Blindvinkelassistent | Skiltegenkendelse |
| Centrallås | Splitbagsæde |
| City steering | Sportssæder |
| DAB radio | Stemmebetjening |
| DAB+ Radio | Stofindtræk |
| Dæktryksmåler | Tågelygter |
| Dobbelt bagagerumsbund | Tonede ruder |
| Dynamisk blinklys | Trådløs mobilopladning |
| Dynamisk blinklys i bag | Træthedsregistrering |
| El-klapbare sidespejle | Trafikkamera |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| El-sidespejle | USB C tilslutning |
| El-sidespejle m. varme | USB tilslutning |
| ESP / ESC | Varme i forrude |
| Fartpilot | Vognbaneassistent |
| Fjernb. centrallås | Xenonlygter |