Audi A41,8 TFSi 120 Limited Avant 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2015 |
| Kilometertal | 323.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,2 km/l |
| CO2 udledning | 151 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 4.320 kr. / år |
| Ydelse | 120 hk/230 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Kører fint , Engros til CVR, læderindtræk, læderrat, xenonlys, bagagerumsdækken, cd, 2 zone klima, aircondition, sædevarme, fartpilot, Oplysninger fra DMR: alufælge, WBG BUSINESSPAKKE, 0TD MÅTTER FOR OG BAG, N5W Læder, Milano, 1D8 Forberedelse til anhængertræk, 1G5 Reservehjul, pladsbesparende, PQD S line eksteriørpakke, 3S1 Tagræling, blank, 8N6 Lys- og regnsensor, 1MR 4-eget læderrat, 6XD Sidespejle og sprinklerdyser, opvarmelige, 8UD Radio Concert, PX4 Xenon plus m/LED-kørelys, 9Q7 Førerinfo (ikke dansk tekst/tale), PCB/WAA/7X1 Audi assistentpakke, el-sidespejle, fjernb. centrallås, centrallås, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, antispin, 4 airbags, automatisk lys, airbag, el betjent bagklap, kørecomputer, multifunktionsrat, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el-justerbar lændestøtte, justerbar lændestøtte, splitbagsæde, alufælge, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, tågelygter, led kørelys, led baglygter, tagræling, aftageligt træk, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, navigation, stemmebetjening, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, isofix, fjernlysassistent, esp, vognbaneassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 399.997 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.565 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 470 cm |
|---|---|
| Højde | 144 cm |
| Lasteevne | 375 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 63 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Elsæder |
|---|---|
| 2 zone klima | ESP / ESC |
| 4 airbags | Fartpilot |
| 4x el-ruder | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fjernlysassistent |
| Adaptiv fartpilot | Håndfrit til mobil |
| Aftageligt træk | Isofix |
|---|---|
| Airbags | Justerbar lændestøtte |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Læderindtræk |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| Bagagerumsdækken | Musikstreaming via bluetooth |
| Bakspejl m. nedbl. | Navigation |
| CD | Parkeringssensor (bag) |
| CD afspiller | Parkeringssensor (for) |
| Centrallås | Regnsensor |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| El betjent bagklap | Sædevarme |
| El indst. førersæde | Splitbagsæde |
| El indst. forsæder | Stemmebetjening |
| El-justerbar lændestøtte | Tågelygter |
| El-ruder | Tagræling |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |
| El-sidespejle m. varme | Xenonlygter |