Audi A4 allroad3,0 TDi 240 quattro 5d
Detaljer
| Modelår | 2010 |
|---|---|
| 1. registrering | 9/2010 |
| Kilometertal | 267.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,9 km/l |
| CO2 udledning | 191 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 10.160 kr. / år |
| Ydelse | 240 hk/500 nm |
| Acceleration | 6,4 sek. |
| Tophastighed | 236 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.700 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Audi A4 3,0 TDI 240 Quattro – 2010 – Nysynet
Sjældent velholdt og yderst velkørende Audi A4 med den stærke 3,0 TDI V6 motor og Quattro firehjulstræk. Bilen fremstår i flot stand både kosmetisk og mekanisk, og er passet og plejet med dokumentation for større vedligeholdelse.
✔ Automatgear
✔ Fartpilot
✔ Sportsæder
✔ Panoramatag
✔ Anhængertræk
✔ Gule papegøjeplader (lav afgift)
✔ Nysynet
Sæder medfølger, hvis bilen ønskes ombygget til personbil.
Der er mulighed for tilkøb af 20” alufælge med sommerdæk mod merpris – et virkelig flot sæt, som klæder bilen perfekt (se sidste billede).
Rigtig flot farvekombination med de rigtige lygter, som giver bilen et skarpt og eksklusivt udtryk.
En stærk og komfortabel bil med masser af overskud og køreglæde – perfekt både til erhverv og privat brug.
Vi tager gerne din bil i bytte. Vi leverer biler i hele Danmark. Vi tilbyder også en online gennemgang på video – hvis ønskes. Ring gerne inden du kigger forbi, da vi ikke altid er på adressen – vi kan være ude og ordne noget. Fremvisning sker derfor efter aftale.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 684.277 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | St.car |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.765 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 472 cm |
|---|---|
| Højde | 150 cm |
| Lasteevne | 455 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.700 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 64 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 4x el-ruder | Isofix |
| 6 airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| ABS-bremser | Kørecomputer |
| Aftageligt træk | Læderrat |
| Alarm | LED Kørelys |
| Alcantaraindtræk | Mørktonede ruder i bag |
|---|---|
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Anhængertræk, aftagl. | Panoramatag |
| Antispin | Parkeringssensor (bag) |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (for) |
| Automatgear | Sædebetræk, dellæder |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædevarme |
| CD/radio | Splitbagsæde |
| Dellæderindtræk | Sportssæder |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| El-soltag | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot | Xenonlygter |