Audi A340 TFSi Sport Sportback quattro S-tr. 5d
Detaljer
| Modelår | 2020 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2019 |
| Kilometertal | 80.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,2 km/l |
| CO2 udledning | 134 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.260 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/320 nm |
| Acceleration | 6,2 sek. |
| Tophastighed | 236 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
Husk at denne bil kan finansieres med eller uden udbetaling, Velkørende og sporty Audi A3 med stærk 2.0 TFSI motor og quattro. Bilen kombinerer høj komfort med dynamisk køreglæde og lynhurtig S-tronic automatgear, En stilren og velholdt bil med masser af køreglæde, perfekt til både hverdag og længere ture. Sort stofindtræk, Højdejust. Sportssæder, Fartpilot, LED forlygter, LED kørelys, LED baglygter, Automatisk lys, Fjernlysassistent, Sædevarme 3 Trin, Radio, Musikstreaming via Bluetooth, USB tilslutning, Fuldaut. klima 2 zoner, Antispin, ESP, 6 airbags, 18" alufælge, El-sidespejle m/varme, Regnsensor, Multifunktionslæderrat m/varme, Armlæn, Kopholdere, Splitbagsæde, Bagagerumsdækken, Isofix-beslag, Tonede ruder, Service OK, Forbehold for tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 447.695 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | 380 liter |
| Vægt | 1.360 kg |
| Bredde | 179 cm |
| Længde | 431 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 6 airbags | Læderrat |
| ABS-bremser | LED baglygter |
| Alufælge | LED Kørelys |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Bagagerumsdækken | Sædebetræk, stof |
| CD/radio | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Splitbagsæde |
| ESP / ESC | Sportssæder |
| Fartpilot | Stofindtræk |
| Fjernlysassistent | USB A tilslutning |
| Fuld LED forlygter | USB tilslutning |
| Fuldaut. klima | Varme i rat |
| Højdejust. forsæde |