Audi A330 TFSi Sport S-tr. 4d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2018 |
| Kilometertal | 143.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,2 km/l |
| CO2 udledning | 103 g/km |
| Euronorm | 6 |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.600 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 211 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Bilen kan ses og prøves på:
📍 Grindstedvej 2, 9310 Vodskov
Kontakt os på:
📞 +45 96 39 16 16
📧 info@kautok.dk
- Automatgear.
- Brun Læder Kabine.
- Klimaanlæg 2-zoner.
- Fartpilot.
- Sædevarme for.
-18" Alufælge.
________________________________________
Fordele ved at handle hos Kinnerup Autokommission 🟠
Lav pris 💰
Vi sælger i kommission, og derfor er priserne ofte lavere end hos traditionelle bilforhandlere.
Attraktiv finansiering 💳
Vi tilbyder finansiering gennem Santander Bank, både med og uden udbetaling.
Tryghed med ejerskifteforsikring 🛡️
Mulighed for Autoconcept Ejerskifteforsikring, som kan dække uventede reparationsomkostninger helt op til kilometertælleren siger: 300.000 km.
Vi tager gerne din bil i bytte 🔄
Hurtig vurdering og fair pris.
Levering 🚛
Levering i hele Jylland for kun 1.495,-
Levering på Fyn & Sjælland for kun 1.995,-
🎥 Videofremvisning muligt
Hvis du ikke har mulighed for at komme og bese bilen, kan vi lave en videofremvisning for dig!
________________________________________
Bemærk ⚠️
Der tages forbehold for taste - og beskrivelsesfejl i annoncen.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 320.453 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 425 liter |
| Vægt | 1.180 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Højdejust. førersæde |
|---|---|
| 2 zone klima | Isofix |
| 4x el-ruder | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 7 personers | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderindtræk |
| Airbags | Læderrat |
| Aircondition | Mørk loftbeklædning |
|---|---|
| Alufælge | Mørktonede ruder i bag |
| Antispin | Multifunktionsrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Parkeringssensor (bag) |
| Automatgear | Regnsensor |
| Bakspejl m. nedbl. | Sædebetræk, læder |
| Centrallås | Sædevarme |
| DAB radio | Splitbagsæde |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| El-sidespejle m. varme | Stemmebetjening |
| ESP / ESC | Tonede ruder |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |