Audi A31,6 TDi 116 Sport S-tr. 4d
Kontantpris(Formidlingssalg)
119.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 207.150 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,0 km/l |
| CO2 udledning | 106 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.380 kr. / år |
| Ydelse | 116 hk/250 nm |
| Acceleration | 10,4 sek. |
| Tophastighed | 205 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Audi A3 1,6 TDi 116 Sport S-tr. 4d
✔️ Automatgear
✔️ Manuel svingbart træk
✔️ Fjernlysassistent
✔️ Næste syn sep. 2027
✔️ Parkeringssensor bag
✔️ Fartpilot
✔️ 2 zone klima
✔️ OG MEGET MERE!
✔️ Kan leveres i hele landet
SÆLGES FOR KUNDE UDEN GARANTI ELLER REKLAMATIONSRET.
multifunktionsrat, læderrat, alufælge, højdejust. forsæder, svingbart træk (manuel), automatgear, aircondition, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, 4x el-ruder, håndfrit til mobil, parkeringssensor (bag), fjernlysassistent, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 318.703 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | 425 liter |
| Vægt | 1.370 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 470 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernlysassistent |
|---|---|
| 4x el-ruder | Håndfrit til mobil |
| ABS-bremser | Højdejust. forsæde |
| Airbags | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Aircondition | Læderrat |
| Alufælge | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |
|---|---|
| Fartpilot | Svingbart træk (manuelt) |
| Fjernb. centrallås |