Audi A31,0 TFSi 116 4d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 10/2016 |
| Kilometertal | 159.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 22,2 km/l |
| CO2 udledning | 101 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/200 nm |
| Acceleration | 9,9 sek. |
| Tophastighed | 211 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.300 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Audi A3 - Limousine Model - Benzin - 6 Trins Gearkasse
Fremhævet udstyr:
- Adaptiv Fartpilot
- Virtuel Cockpit
- Apple Carplay
- Navigation
- P-Sensor For + Bag
- 2 Zone Klimaanlæg
- 3 Trins Sædevarme
- Xenon Forlygter
- Lyspakke
- 17" Sport Fælge
LEVERES NYSYNET inkl. nye nummerplader!
Finansiering tilbydes med eller uden udbetaling! - Kontakt os for et uforpligtende tilbud.
Forlæng bilens levetid med en SUVO undervognsbehandling - Vi hjælper gerne med at få din nye bil undervognsbehandlet inden levering. (tilkøb)
Det er muligt at tilkøbe 12 måneders tryghed/garanti på denne bil.
Ring gerne i forvejen på 41 41 01 51 / 41 41 01 52
Kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, alufælge, 17" alufælge, el-sidespejle m/varme, xenonlys, mørktonede ruder i bag, udv. temp. måler, 4x el-ruder, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, sædevarme, cd/radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, usb-a tilslutning, airbag, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, esp, isofix, digitalt cockpit - forbehold for tastefejl
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 309.505 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Sedan |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.160 kg |
| Bredde | 180 cm |
| Længde | 446 cm |
|---|---|
| Højde | 142 cm |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.300 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 3 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Isofix |
|---|---|
| 2 zone klima | Klimaanlæg, 2-zonet |
| 4x el-ruder | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Adaptiv fartpilot | Mørktonede ruder i bag |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
|---|---|
| Antispin | Navigation |
| Apple carplay | Parkeringssensor (bag) |
| Automatisk lys | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Tonede ruder |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fjernb. centrallås | USB A tilslutning |
| Fuldaut. klima | USB tilslutning |
| Håndfrit til mobil | Xenonlygter |