Alfa Romeo Stelvio2,2 JTD 190 Super aut. 5d
Detaljer
| Modelår | 2019 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2019 |
| Produceret | 1/2019 |
| Kilometertal | 206.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 21,3 km/l |
| CO2 udledning | 167 g/km |
|---|---|
| Euronorm | - |
| Periodisk afgift | 4.640 kr. / år |
| Ydelse | 190 hk/450 nm |
| Acceleration | 7,2 sek. |
| Tophastighed | 210 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.600 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Meget flot og velholdt Alfa Romeo Stelvio. Euro 6. Automat gear.
18" alufælge, automatgear, 2 zone klima, android auto, automatisk lys, fuld led forlygter, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, kunstlæderindtræk, højdejust. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, vinterhjul, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, kurvelys, aftageligt træk, varme i rat, køl i handskerum, fjernb. centrallås, adaptiv fartpilot, varme i forrude, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, 4x el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, apple carplay, usb-a tilslutning, navigation, regnsensor, bakkamera, dæktryksmåler, 8 airbags, esp, vognbaneassistent, stemmebetjening, automatisk nødassistent, automatisk nødbremsesystem, blindvinkelsassistent
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 655.585 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 525 liter |
| Vægt | 1.578 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 469 cm |
|---|---|
| Højde | 167 cm |
| Lasteevne | 697 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.600 kg |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 58 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | El-klapbare sidespejle m. varme |
|---|---|
| 2 zone klima | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | ESP / ESC |
| 8 airbags | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Fuld LED forlygter |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. forsæde |
| Aftageligt træk | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| Alufælge | Køl i handskerum |
| Android auto | Kørecomputer |
| Anhængertræk, aftagl. | Kunstlæder |
| Antispin | Kunstlæderindtræk |
| Apple carplay | Kurvelys |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Auto. nødbremse | Multifunktionsrat |
| Automatgear | Navigation |
| Automatisk lys | Regnsensor |
| Automatisk nødassistent | Sædevarme |
| Automatisk nødbremsesystem | Stemmebetjening |
| Automatisk start/stop | Tågelygter |
| Bakkamera | USB A tilslutning |
| Bakspejl m. nedbl. | USB tilslutning |
| Blindvinkelassistent | Varme i forrude |
| Dæktryksmåler | Varme i rat |
| El indst. førersæde m. memory | Vinterhjul |
| El komfortsæder | Vognbaneassistent |