Alfa Romeo MiTo1,3 JTD 90 Distinctive 3d
Kontantpris(Engros/CVR)
19.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 12/2009 |
| Kilometertal | 254.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 23,3 km/l |
| CO2 udledning | 114 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.920 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/200 nm |
| Acceleration | 12,0 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
17" alufælge, parkeringssensor (bag), sædevarme, læderindtræk, fartpilot, el-ruder, 2 zone klima, el-sidespejle, kørecomputer, læderrat, højdejust. førersæde, bagagerumsdækken, fjernb. centrallås, udv. temp. måler, cd/radio, airbag, esp, automatisk lys, dæktryksmåler, isofix, antispin,kop holder,armlæn.
TAGER GERNE BIL I BYTTE.
TIDLIGERE REG NR DE96382
SÆLGES ENGROS TIL CVR NR.
RING ELLER SKRIV EN MAIL FOR EN FREMVISNING.
TLF 81619797
TLF 51774422
EMAIL MSAUTOOGHANDEL@OUTLOOK.DK
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 257.500 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.125 kg |
| Bredde | 172 cm |
| Længde | 407 cm |
|---|---|
| Højde | 143 cm |
| Lasteevne | 585 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 3 |
Udstyr og tilbehør
| 17 tommer Alufælge | Fartpilot |
|---|---|
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Airbags | Isofix |
| Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Antispin | Kørecomputer |
| Automatisk lys | Læderindtræk |
|---|---|
| Bagagerumsdækken | Læderrat |
| CD/radio | Parkeringssensor (bag) |
| Dæktryksmåler | Sædebetræk, læder |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| ESP / ESC |