Alfa Romeo JuniorElettrica Core 5d
Kontantpris
182.200 kr.Detaljer
| Modelår | 2025 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2025 |
| Kilometertal | 14.380 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 410 km |
| Batterikapacitet | 54,0 kWh |
| Energiforbrug | 151 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 156 hk/240 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
ALFA ROMEO JUNIOR 2025 PÅ LAGER I TAASTRUP!
Af særligt udstyr:
Apple CarPlay - Multifunktionsrat - Parkeringssensor bag - 18" Alufælge - Højdejusterbart førersæde - Armlæn - LED forlygter - o.m.a
Rækkevidde: (WLTP): 410 km
Hjemmeladning: 3,7 kw/1 faser (ca. 16 timer)
Hurtigladning: 100 kw (10-80% = ca. 26 min)
Fragus garantiordning tilbydes
Husk at booke en forudgående aftale om besigtigelse eller prøvetur direkte via am.dk eller på telefon 36 93 15 00 så er bilen gjort klar, når du kommer, og der er tid til at snakke om handlen efterfølgende.
Altid 150 brugte biler på lager !
BILEN STÅR HOS ANDERSEN & MARTINI - TAASTRUP
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 245.510 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | CUV |
| Bagagerumsstørrelse | 400 liter |
| Vægt | 1.445 kg |
| Bredde | 178 cm |
| Længde | 417 cm |
|---|---|
| Højde | 153 cm |
| Lasteevne | 595 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 18 tommer Alufælge | Fuldaut. klima |
|---|---|
| 4x el-ruder | Højdejust. førersæde |
| ABS-bremser | Isofix |
| Airbags | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Android auto | Navigation |
| Apple carplay | Nøglefri tænding |
|---|---|
| Automatgear | Parkeringssensor (bag) |