Aiways U5Premium 5d
Detaljer
| Modelår | 2022 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2022 |
| Kilometertal | 83.000 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 400 km |
| Batterikapacitet | 60,0 kWh |
| Energiforbrug | 170 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | - |
| Hurtig opladning DC | - |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 204 hk/310 nm |
| Acceleration | 7,5 sek. |
| Tophastighed | 150 km/t |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Grå |
Beskrivelse
ALLE VORES BILER GENNEMGÅES HOS FDM INDEN LEVERING!
Mulighed for at tegne udvidet garantiforsikring på elektrisk drev mm.
BEMÆRK:
✅ 1. EJERS
✅ 19” ALU-FÆLGE
✅ PANORAMA SOLTAG
✅ ADAPTIV FARTPILOT
✅ 360° BAKKAMERA
✅ LÆDERINTRÆK
✅ 6-VEJS EL-JUSTERBARE FØR.SÆDE
OG MEGET MERE.
Vi Tilbyder Markedets Bedste Bilfinansiering også uden udbetaling. Se flere biler på Holmebiler.dk.
kørecomputer, digitalt cockpit, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el komfortsæder, splitbagsæde, ambiente belysning, alufælge, 19" alufælge, soltag, el-soltag, el-sidespejle, el-klapbare sidespejle, adaptive forlygter, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, adaptiv fartpilot, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, el betjent bagklap, elektrisk parkeringsbremse, trådløs mobilopladning, dab+ radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, apple carplay, usb-a tilslutning, alarm, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, esp, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, auto hold
Der tages forbehold for tryk-og tastefejl.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 345.810 kr. |
|---|---|
| Kategori | Personbil |
| Type | SUV |
| Bagagerumsstørrelse | 432 liter |
| Vægt | 1.845 kg |
| Bredde | 187 cm |
| Længde | 468 cm |
|---|---|
| Højde | 170 cm |
| Lasteevne | 310 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | - |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | El-soltag |
|---|---|
| 360° kamera | Elektrisk parkeringsbremse |
| 4x el-ruder | Elsæder |
| ABS-bremser | ESP / ESC |
| Adaptiv fartpilot | Fartpilot |
| Adaptive forlygter | Fjernb. centrallås |
| Airbags | Fjernlysassistent |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Alarm | Håndfrit til mobil |
| Alufælge | Højdejust. førersæde |
| Ambiente belysning | Isofix |
| Antispin | Kørecomputer |
| Apple carplay | Læderindtræk |
| Automatgear | Læderrat |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Bakkamera | Musikstreaming via bluetooth |
| Blindvinkelassistent | Nøglefri tænding |
| Centrallås | Parkeringssensor (bag) |
| DAB+ Radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Regnsensor |
| Digitalt cockpit | Sædebetræk, læder |
| Dobbelt bagagerumsbund | Sædevarme |
| El betjent bagklap | Skiltegenkendelse |
| El indst. førersæde | Soltag |
| El indst. forsæder | Splitbagsæde |
| El komfortsæder | Trådløs mobilopladning |
| El-klapbare sidespejle | USB A tilslutning |
| El-ruder | USB tilslutning |
| El-sidespejle | Vognbaneassistent |