VW California2,0 TDi 102 Ocean 4d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2018 |
| Kilometertal | 193.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 15,6 km/l |
| CO2 udledning | 170 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.760 kr. / år |
| Ydelse | 102 hk/250 nm |
| Acceleration | 19,4 sek. |
| Tophastighed | 154 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 2.200 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
Velholdt VW California autocamper sælges
Her har du muligheden for at få fingrene i en fantastisk VW California – en alsidig og komfortabel autocamper, der er perfekt til både weekendture og længere rejser.
Bilen kører rigtig godt og er løbende serviceret, så den er klar til nye eventyr uden bekymringer. Den er generelt i pæn stand og fremstår velholdt.
Der medfølger cykelholder til 4 cykler og et extra 5 sæde.
Der er naturligvis brugsspor efter almindelig anvendelse, hvilket må forventes af en camper. Der er en bule i bagklappen, som stammer fra brug af cykelholder, samt enkelte små hakker i folien hist og her. Dette har dog ingen betydning for bilens funktion eller køreglæde.
Alt i alt en solid og driftssikker camper med masser af muligheder for nye oplevelser.
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 339.595 kr. |
|---|---|
| Kategori | Campingbus |
| Type | MPV |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 2.105 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 490 cm |
|---|---|
| Højde | 197 cm |
| Lasteevne | 975 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 2.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | - |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 4 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Fartpilot |
|---|---|
| Aircondition | Fuldaut. klima |
| Apple carplay | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Sædevarme |
| Bakkamera | Servo |
| Dæktryksmåler | Træk |
| El-ruder |
|---|