Bilbasen Forum

Abonner på forumtråd

Indlæg slettet

Benny Due

Benny Due
bruger siden
09-10-2003

26-11-2007 kl. 17:21

Det at du spørger, gør at svaret er nej !!
Andre kan godt !!

Sidst rettet: 26/11-07

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Søren Hansen

Søren Hansen
bruger siden
06-01-2004

26-11-2007 kl. 17:24

Det er ihvertfald en fin bil, så hvis du ikke kan, ligger grunden nok et andet sted..

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Alan Yucel

Alan Yucel
bruger siden
06-09-2003

26-11-2007 kl. 17:26

Køb en BMW X5.. Den hjælper mig ;-)

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Profil slettet

Profil slettet

26-11-2007 kl. 17:45

Det er det skøreste indlæg jeg længe har set... men ret sjovt :-)

Men hvordan har du forøvrigt tænkt dig at få den store bil med ind på diskoteket??

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Alan Yucel

Alan Yucel
bruger siden
06-09-2003

26-11-2007 kl. 19:42

nej nej selvværden er da i top. Men nu er jeg sådan lidt en nymfoman, så ekstra piger der kigger på en, pga ens bil er da i top!

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Kenn Aakjær

Kenn Aakjær
bruger siden
06-02-2007

28-11-2007 kl. 05:46

Det er da til grin... sidder her og griner over morgenkaffen... hvordan kan du skrive det.. men hvis du skulle score på en bil skal du have en med mere charme og måske en mere sjællend bil... men som sagt, bilen score ikke, den kan højst lokke pigerne hen til dig. Hvilken en Mondeo aldrig ville gøre, med mindre du har brugt 200.000 på at bygge den om! men god jagt alligevel



MX5 2.0 Coupe Roadster....... hvor er det kedeligt det er blevet vinter!

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Martin S.

Martin S.
bruger siden
25-03-2007

01-12-2007 kl. 14:13

He he cool debat.. En lille guide med 10 råd når du skal have bil med på disco..

1) Find et disco med piger på under 16, dem over kan man ikke score med en bil.

2) Indgangspartiet må gerne være lidt smallere end bilen, så det giver et manderabalder når du river lidt af vægen med.

3) Stedets dørmænd skal være mindre end bilen, så de ikke fungerer som betonklodser. (spørg Engell hvordan det forholder sig med sådanne)

4) Det skal helst være i stueplan, men med en X5 må det gerne være på 7. el. 8. sal.

5) Bilen skal være nypudset og velfriseret i tilfælde af dresscode.

6) Bilen må ikke fremstå agressiv eller på stoffer.

7) Sørg for der er servering på stedet, det er så kedeligt at stige ud af bilen, hvis man ikke som person kan være mere interessant end bilen..

8) Vær rap med gearskiftet, hvis du og bilen skal danse salsa med en dansemus, et er hvis du træder hende over tæerne, men ligefrem kører hende over giver vist ikke +point.

9) Hvis din bil er mørke end bleg/hvid, kan du risikerer, at du bliver afvist alene med baggrund i, at du ikke har ordentlige dæk på.

10) Hvis ovenstående ikke virker, så stig ud af bilen og køb et ordentligt suite, det kan få den mest tarvelige person til at se tilforladelig ud..

God jagt.

Martin

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg