Bilbasen Forum

Abonner på forumtråd

Indlæg slettet

Profil slettet

Profil slettet

07-05-2007 kl. 17:47

Hej

Du skriver den ny model, jeg antager du mener 1,3'eren.
Jeg er ikke selv ejer af denne model, men har prøvet den et par gange. Jeg blev positiv overrasket over bilen, men den største ulempe er den enorme turbotøven. Bilen står total sille og lige pludselig kommer den i fart. Det kræver nok lidt tilvæning.

Motoren er utrolig behgagelig og lydløs, men den manglende kraft i mortoren tror jeg kan gå lidt ud over den gode økonomi, fordi man presser den meget.

Jeg overvejer stadig at købe en selv og vil ud og prøve den og jeg kunne godt finde på at købe den, specielt efter de nye priser. Køreegenskaberne fejler ikke noget og jeg syntes bilen er meget mere fummelig end Ford Focus.

Det er flot og rummelig bil og den pæneste i dens klasse. Har selv en Skoda Octavia i dag og syntes at Opel'en er pænene i designet.

Håber dukan bruge det til noget.

Lars

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg