Bilbasen Forum

Abonner på forumtråd

Indlæg slettet

Profil slettet

Profil slettet

22-12-2007 kl. 16:49

Har du en max pris eller max alder på den bil du gerne vil have?
Men ud over de forslag, som Lars skriver, synes jeg også du skal prøve en tur i Citroen C4 picasso (5pers) eller grand picasso (7pers).
Vh Anders

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Per Mørch

Per Mørch
bruger siden
08-03-2005

22-12-2007 kl. 17:38

Hej Michael.
Jeg er meget glad for Honda og har kørt Honda siden 78. De er generelt meget driftsikre og har fantastiske motorer. Jeg har haft 3 Honda Shuttler som er super-fantastiske familiebiler, men de er lidt dyre i drift fordi de har store benzin motorer 2,2 eller 2,3 og automatik gear, MEN jeg ville helt klar se på en Honda Stream. Disse fås med 1,7 eller 2,0 motorer. 7 sæder og masser dejlig udstyr, eller eventuelt FR-V som er 6 sædet. Fede biler.
Med venlig hilsen
Per

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Profil slettet

Profil slettet

22-12-2007 kl. 17:46

nu siger du ingenting om pris, men vw touran tdi er en god bil, den er pæn, rimelig stor, kører som en almindelig bil, har nogle kvikke motorer og har stor genslagsværdi

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Profil slettet

Profil slettet

22-12-2007 kl. 19:38

Helt sikkert et fint køb - så hvis du ikke har behov for at tjekke andre biler ud, og synes at den dækker dit behov og godt kan lide den, så go for it :-)

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg