Bilbasen Forum

Abonner på forumtråd

Træt af cvr/se anoncer.

jesper andreasen

jesper andreasen
bruger siden
05-05-2007

11-02-2012 kl. 19:41

Det burde være muligt at fra vælge anoncer der kun er målrettet til cvr/se registrede købere, lige som men kan fravælge biler uden afgift ved en søgning, hvergang man falder over en spændende og atraktiv anonce så bliver man fælt skuffet over bilen kun er til salg til dem med cvr nummer. Er det bare mig der syntes det er irreterende?

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Kasper F

Kasper F
bruger siden
04-06-2009

13-02-2012 kl. 07:44

Tak for jeres input - vi er opmærksomme på dette og den har også fået en del stemmer i vores feedback-forum. Vi kigger derfor nærmere på hvilke løsninger vi vil kunne lave i den nærmeste fremtid for at gi' jer et endnu bedre søgeresultat.

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Profil slettet

Profil slettet

17-02-2012 kl. 07:06

Og så vil vi gerne have at

-leasing-tilbud kan vælges til/fra.
-første registreringdato bruges som årgang i stedet for model-året (kan kamouflere den sande alder med op til 9 måneder)


Det er fint nok at Bilbasen har interesse i at sælgere oplever størst mulig eksponering, men det er ikke reelt når annoncer sniges ind søgeresultatet.
Til gengæld er det så irriterende, at man ikke har Bilbasen som første valg når man skal finde en brugt bil.

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg