Bilbasen Forum

Abonner på forumtråd

Indlæg slettet

jens astrup

jens astrup
bruger siden
29-09-2006

16-05-2010 kl. 15:39

Køb trygt en af dem har haft min 107 i snart 3 år og kun haft
alm. service på den men køb en med aircondition det er der i min.
mvh. Jens

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Profil slettet

Profil slettet

16-05-2010 kl. 15:49

Vi havde en Aygo som vi solgte efter 1 ½ år, dejlig bil til pengene, vi prøvede også en P107 men vi syntes bedre om Aygoen, så det er bare ud og prøve dem alle 3 hvis du spørger mig.

Hvis det den model du vil have, så kan jeg kun anbefale Aygoen, men du kan idag få andre biler i denne klasse som er bedre og billigere, evt. en Kia piconto med 7 års garanti.

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Profil slettet

Profil slettet

16-05-2010 kl. 19:07

billig og billig, kan det ikke være lige meget om en bil koster 2,33 kr. per km eller 2,55 kr per km ??? vi er nede i så små beløb.

Det er ikke det der skal holde dig tilbage hvis jeg var dig ;-)

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Søren Hansen

Søren Hansen
bruger siden
06-01-2004

20-05-2010 kl. 13:29

Jeg er faktisk enig med stort set alle andre svar her i tråden.
Hvis du skal vælge en af de tre, så vælg en Aygo.
Men led hellere efter noget andet.

Tjek evt. Chevrolet Spark, som netop har vundet en bilstest mod de andre små - ikke mindst pga. prisen. Dog mangler den esp.

Hvis du ikke har behov for 5 døre, så er en Ford Ka også et godt bud. Den kører altså bare bedre og mere skarpt end de andre billigbiler.

Iøvrigt er her en lille sammenligning, som du måske kunne få lidt ud af at læse: http://fpn.dk/motor/bil/article2067756.ece

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg

Profil slettet

Profil slettet

21-05-2010 kl. 16:13

De er ens - køb den billigste

Anmeld Hvad betyder det? Besvar indlæg