VW Golf VII1,4 TSi 140 Highline DSG BMT Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2015 |
|---|---|
| 1. registrering | 2/2015 |
| Kilometertal | 98.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 20,0 km/l |
| CO2 udledning | 115 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 140 hk/250 nm |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 212 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 7 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | Sortmetal |
Beskrivelse
Fuld servicebog. kørecomputer, multifunktionsrat, delkunstlæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, læderrat, massage i førersæde, ambiente belysning, højdejust. førersæde, el-justerbar lændestøtte, alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, tågelygter, mørktonede ruder i bag, områdebelysning, automatgear, aircondition, centrallås, adaptiv fartpilot med kø-assistent, udv. temp. måler, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, 2 zone klima, køl i handskerum, adaptiv fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, musikstreaming via bluetooth, cd/radio, navigation, aux tilslutning, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, lygtevasker, 9 airbags, esp, auto hold, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, automatisk nødbremsesystem, bakkamera, parkeringssensor (for), dæktryksmåler, antispin
Evt. bytte. ekskl. lev. Billig finansiering. Kan finansieres til 0kr. i udbetaling. Husk MitId. Vi laver gerne forhåndsansøgning
Da vi forsøger at tilpasse åbningstider efter kundernes behov., Ring/sms venligst på 21644869 inden fremmøde, så vi kan have bilen klar.
Vi har Nummerplader på lager, så kør hjem samme dag med bilen
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 229.124 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.288 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 522 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 50 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| 9 airbags | Fuldaut. klima |
| ABS-bremser | Håndfrit til mobil |
| Adaptiv fartpilot | Højdejust. førersæde |
| Adaptiv fartpilot med kø-assistent | Højdejust. forsæde |
| Aircondition | Klimaanlæg, 2-zonet |
| Alufælge | Køl i handskerum |
|---|---|
| Ambiente belysning | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Aut. nedbl. bakspejl | Lygtevasker |
| Auto hold | Massage i førersæde |
| Auto. nødbremse | Mørk loftbeklædning |
| Automatgear | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
| Automatisk nødbremsesystem | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk start/stop | Navigation |
| AUX tilslutning | Områdebelysning |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (for) |
| CD/radio | Regnsensor |
| Centrallås | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Delkunstlæderindtræk | Tågelygter |
| El-justerbar lændestøtte | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| ESP / ESC | USB tilslutning |
| Fartpilot |