Renault Kadjar1,5 dCi 110 Bose Edition EDC Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 7/2018 |
| Kilometertal | 110.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 26,3 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 110 hk/260 nm |
| Acceleration | 11,7 sek. |
| Tophastighed | 181 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.450 kg |
| Farve | Sort |
Beskrivelse
kørecomputer, multifunktionsrat, digitalt cockpit, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, el-sidespejle m/varme, træk, led kørelys, tågelygter, el-sidespejle, led baglygter, automatgear, aircondition, centrallås, nøglefri tænding, udv. temp. måler, fjernb. centrallås, fartpilot, automatisk start/stop, aut. nedbl. bakspejl, sædevarme, el-ruder, dab+ radio, usb-c tilslutning, navigation, android auto, aux tilslutning, dab radio, håndfrit til mobil, apple carplay, alarm, airbag, esp, regnsensor, parkeringssensor (bag), automatisk lys, db. airbags, bakkamera, dæktryksmåler, fjernlysassistent Lev Omk 4600 kr
Leasing/finasering tilbydes
Ring for mere info/leasing
Bilen levers med service
Bilen levers nysynet
Bilen levers med nummerplader
Afventer klargøring
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 260.597 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.382 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 445 cm |
|---|---|
| Højde | 161 cm |
| Lasteevne | 561 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.450 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 60 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | ESP / ESC |
|---|---|
| Airbags | Fartpilot |
| Aircondition | Fjernb. centrallås |
| Alarm | Fjernlysassistent |
| Alufælge | Håndfrit til mobil |
| Android auto | Højdejust. førersæde |
| Antispin | Intelligent hastighedsassistent |
|---|---|
| Apple carplay | Kørecomputer |
| Aut. nedbl. bakspejl | Læderrat |
| Automatgear | LED baglygter |
| Automatisk lys | LED Kørelys |
| Automatisk start/stop | Multifunktionsrat |
| AUX tilslutning | Navigation |
| Bakkamera | Nøglefri tænding |
| Bakspejl m. nedbl. | Parkeringssensor (bag) |
| Centrallås | Regnsensor |
| DAB radio | Sædebetræk, stof |
| DAB+ Radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Stofindtræk |
| Digitalt cockpit | Tågelygter |
| El-ruder | Træk |
| El-sidespejle | Udv. temp. måler |
| El-sidespejle m. varme | USB C tilslutning |