Renault Captur1,5 dCi 90 Expression EDC Van 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
49.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2014 |
|---|---|
| 1. registrering | 11/2014 |
| Kilometertal | 141.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 25,6 km/l |
| CO2 udledning | 104 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 1.860 kr. / år |
| Ydelse | 90 hk/220 nm |
| Acceleration | 13,5 sek. |
| Tophastighed | 170 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.200 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
BEMÆRK!!!!!!!!!!!!! AFHENTNINGSBIL.
RENAULT CAPTUR AUT.GEAR 1,5 DCI 90HK VAN - MOMSFRI. MÅ KØRES PRIVAT.
SUPER VELKØRENDE LILLE VAREBIL MED GOD PLADS, SKAL SES/PRØVES.
kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, højdejust. førersæde, 16" alufælge, el-sidespejle m/varme, træk, el-klapbare sidespejle, led kørelys, tågelygter, automatgear, udv. temp. måler, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, fartpilot, nøglefri adgang, sædevarme, el-ruder, bakkamera, airbag, esp
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 152.518 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.188 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 575 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.200 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 45 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 16 tommer Alufælge | Fjernb. centrallås |
|---|---|
| ABS-bremser | Fuldaut. klima |
| Airbags | Højdejust. førersæde |
| Alufælge | Kørecomputer |
| Antispin | Læderrat |
| Automatgear | LED Kørelys |
| Bakkamera | Multifunktionsrat |
|---|---|
| El-klapbare sidespejle | Nøglefri adgang |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle m. varme | Tågelygter |
| ESP / ESC | Træk |
| Fartpilot | Udv. temp. måler |