Nissan Juke1,2 Dig-T 115 N-Connecta Van 5d
Detaljer
| Modelår | 2016 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2016 |
| Kilometertal | 54.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 17,5 km/l |
| CO2 udledning | 131 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 2.580 kr. / år |
| Ydelse | 115 hk/190 nm |
| Acceleration | 10,8 sek. |
| Tophastighed | 178 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.250 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Flot vogn, synet 10/2025, står med plader som kan medfølge ved omregistrering, meget lavt km-tal og det kan man mærke ved kørsel, træk kan monteres for 5000 kr.
Ring eller skriv i forvejen på 20195516 eller elkjaerbiler@gmail.com så kører du ikke forgæves.
kørecomputer, dobbelt bagagerumsbund, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, højdejust. førersæde, alufælge, el-klapbare sidespejle, tågelygter, tagræling, mørktonede ruder i bag, fuldaut. klima, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, navigation, musikstreaming via bluetooth, håndfrit til mobil, usb-a tilslutning, aux tilslutning, semi-automatisk parkeringssystem, bakkamera, dæktryksmåler, skiltegenkendelse, automatisk lys, esp, vognbaneassistent,
Der tages forbehold for fejl i udstyr, app integration, automatisk nødbremsesystem
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 163.044 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.236 kg |
| Bredde | 177 cm |
| Længde | 414 cm |
|---|---|
| Højde | 157 cm |
| Lasteevne | 409 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.250 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 46 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Kørecomputer |
|---|---|
| Alufælge | Læderrat |
| Antispin | Mørktonede ruder i bag |
| App integration | Multifunktionsrat |
| Auto. nødbremse | Musikstreaming via bluetooth |
| Automatisk lys | Navigation |
| Automatisk nødbremsesystem | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Sædebetræk, stof |
| Bakkamera | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Semi-automatisk parkeringssystem |
| Dobbelt bagagerumsbund | Skiltegenkendelse |
| El-klapbare sidespejle | Stofindtræk |
| El-ruder | Tågelygter |
| ESP / ESC | Tagræling |
| Fartpilot | Tonede ruder |
| Fjernb. centrallås | Udv. temp. måler |
| Fuldaut. klima | USB A tilslutning |
| Håndfrit til mobil | USB tilslutning |
| Højdejust. førersæde | Vognbaneassistent |