Mercedes ML2702,7 CDi aut. Van 5d
Kontantpris
24.500 kr.Detaljer
| Modelår | 2004 |
|---|---|
| 1. registrering | 1/2004 |
| Kilometertal | 376.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 10,5 km/l |
| CO2 udledning | 253 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 8.790 kr. / år |
| Ydelse | 163 hk/400 nm |
| Acceleration | 11,6 sek. |
| Tophastighed | 186 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 5 |
| Trækvægt | 3.375 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Mercedes ML270, årgang 2004.
Åbent efter aftale - Ring venligst forud for alt fremvisning.
MOMSFRI! 4X4! TRÆK TIL 3375KG!
Skal synes - før syn skal der repareres lidt rust i begge inderpaneler forrest + rust i begge bagskærme.
2.7 CDI. Aut. Van 5d. 163HK. 5d.
(CIRKA 12.500,-KR I HELVÅRLIG EJERAFGIFT VED BLANDET ANVENDELSE).
Kørt 376.000km.
Bilen starter og kører godt, og fremstår i ok stand.
Af udstyr kan der nævnes.
Automatgear, fuld-aut-klima, fartpilot, sædevarme, el-ruder, træk til 3375kg, tidligere undervognsbehandlet, dellæder, centrallås, alu, servo, airbags, mm.
For nærmere information kan jeg kontaktes på tlf. 60811902 :)
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | - |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | 4x4 |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.950 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 459 cm |
|---|---|
| Højde | 178 cm |
| Lasteevne | 800 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 3.375 kg |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 5 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Nej |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 70 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|