Mercedes GLB200 d2,0 aut. Van 5d
Kontantpris
294.800 kr.Detaljer
| Modelår | 2021 |
|---|---|
| 1. registrering | 4/2021 |
| Kilometertal | 61.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (WLTP) 17,9 km/l |
| CO2 udledning | 146 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 3.960 kr. / år |
| Ydelse | 150 hk/320 nm |
| Acceleration | 9,0 sek. |
| Tophastighed | 204 km/t |
| Geartype | Automatisk |
| Antal gear | 8 |
| Trækvægt | 1.800 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
Momsfri , næsten alt i udstyr , automatgear, ratgearskifte, 2 zone klima, nøglefri adgang, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, el indst. førersæde m. memory, el-klapbare sidespejle, tågelygter, led kørelys, kurvelys, el-ruder, el betjent bagklap, automatisk start/stop, dab radio, navigation, håndfrit til mobil, apple carplay, musikstreaming via bluetooth, aux tilslutning, regnsensor, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (for), parkeringssensor (bag), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, vognbaneassistent, glastag, 19" alufælge, svingbart træk (manuel) , service ok , synet 4/2025 , 12 mdr. car-garanti , evt. leasing/finansering
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 380.511 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | 1.800 liter |
| Vægt | 1.580 kg |
| Bredde | 183 cm |
| Længde | 463 cm |
|---|---|
| Højde | 166 cm |
| Lasteevne | 615 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.800 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 7 |
| Tankkapacitet | 52 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Læderindtræk |
|---|---|
| 2 zone klima | Læderrat |
| 360° kamera | LED Kørelys |
| ABS-bremser | Multifunktionsrat |
| Alufælge | Musikstreaming via bluetooth |
| Apple carplay | Navigation |
| Automatgear | Nøglefri adgang |
|---|---|
| Automatisk start/stop | Nøglefri tænding |
| AUX tilslutning | Panoramatag |
| Bakkamera | Parkeringssensor (bag) |
| DAB radio | Parkeringssensor (for) |
| Dæktryksmåler | Ratbetjent gearskifte |
| El betjent bagklap | Ratgearskifte |
| El indst. førersæde m. memory | Regnsensor |
| El-klapbare sidespejle | Sædebetræk, læder |
| El-ruder | Sædevarme |
| Fartpilot | Skiltegenkendelse |
| Håndfrit til mobil | Svingbart træk (manuelt) |
| Klimaanlæg, 2-zonet | Tågelygter |
| Kørecomputer | Udv. temp. måler |
| Kurvelys | Vognbaneassistent |