Ford Focus2,3 SCTi 350 RS Van 5d
Kontantpris(Engros/CVR)
254.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2018 |
|---|---|
| 1. registrering | 5/2018 |
| Kilometertal | 101.000 km |
| Drivmiddel | Benzin |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 13,0 km/l |
| CO2 udledning | 177 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 5.980 kr. / år |
| Ydelse | 350 hk/440 nm |
| Acceleration | 4,7 sek. |
| Tophastighed | 266 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | - |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
HIGHLIGHTS PÅ DENNE BIL:
- Bakkamera
- Sony sound
- 4wd 350 Hk
- Opvarmet forrude
- Komfortpakke
- Frozen White
- Brembo bremser
- Ambient LED interiørbelysning
Sælges som afhentningstilbud
Udstyr :
Kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, sportssæder, højdejust. forsæder, mørk loftbeklædning, 19" alufælge, el-klapbare sidespejle m/varme, led kørelys, xenonlys, mørktonede ruder i bag, fjernb. centrallås, nøglefri adgang, fartpilot, aut. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, cd/radio, dab radio, navigation, usb-a tilslutning, 2 zone klima, bakkamera, dæktryksmåler, automatisk lys, airbag
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 391.925 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Halvkombi |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.350 kg |
| Bredde | 182 cm |
| Længde | 436 cm |
|---|---|
| Højde | 148 cm |
| Lasteevne | 675 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | - |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 19 tommer Alufælge | Klimaanlæg, 2-zonet |
|---|---|
| 2 zone klima | Kørecomputer |
| ABS-bremser | Læderrat |
| Airbags | LED Kørelys |
| Alufælge | Mørk loftbeklædning |
| Aut. nedbl. bakspejl | Mørktonede ruder i bag |
| Automatisk lys | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Bakkamera | Navigation |
| Bakspejl m. nedbl. | Nøglefri adgang |
| CD/radio | Sædebetræk, dellæder |
| DAB radio | Sædevarme |
| Dæktryksmåler | Sportssæder |
| Dellæderindtræk | Tonede ruder |
| El-klapbare sidespejle m. varme | Udv. temp. måler |
| El-ruder | USB A tilslutning |
| Fartpilot | USB tilslutning |
| Fjernb. centrallås | Xenonlygter |
| Højdejust. forsæde |