Ford C-MAX2,0 TDCi Trend Van 5d
Kontantpris
19.900 kr.Detaljer
| Modelår | 2009 |
|---|---|
| 1. registrering | 3/2011 |
| Kilometertal | 238.000 km |
| Drivmiddel | Diesel |
| Brændstofforbrug | (NEDC) 18,5 km/l |
| CO2 udledning | 152 g/km |
| Euronorm | - |
|---|---|
| Periodisk afgift | 6.040 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/320 nm |
| Acceleration | 9,6 sek. |
| Tophastighed | 200 km/t |
| Geartype | Manuel |
| Antal gear | 6 |
| Trækvægt | 1.500 kg |
| Farve | - |
Beskrivelse
DK's billigste!
Regulær samt velkørende C-Max
Kører godt i motor og gear!
Bemærk nedvejet, så billig i vægtafgift!
Holder syn til foråret 2027
Alt henvendelse skal ske via 61606196
Ring før besigtigelse, så ikke man køre forgæves
Mvh Jonathan, Fredericia
kørecomputer, multifunktionsrat, vinterhjul, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, tågelygter, træk, aircondition, centrallås, udv. temp. måler, cd, cd/radio, regnsensor, antispin, esp, Aircondition, Tågeforlygter, læderrat, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, fuldaut. klima, 2 zone klima, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 214.551 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | - |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 1.427 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | 598 kg |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.500 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 4 |
| Tankkapacitet | 55 l |
| Døre | 5 |
Udstyr og tilbehør
| 2 zone klima | Fuldaut. klima |
|---|---|
| ABS-bremser | Højdejust. førersæde |
| Aircondition | Højdejust. forsæde |
| Antispin | Klimaanlæg, 2-zonet |
| CD | Kørecomputer |
| CD afspiller | Læderrat |
| CD/radio | Multifunktionsrat |
|---|---|
| Centrallås | Regnsensor |
| El-ruder | Sædevarme |
| El-sidespejle | Tågelygter |
| El-sidespejle m. varme | Træk |
| ESP / ESC | Udv. temp. måler |
| Fartpilot | Vinterhjul |
| Fjernb. centrallås |