Citroën ë-Jumpy75 L2 MasterLine
Kontantpris
199.000 kr.Detaljer
| Modelår | 2024 |
|---|---|
| 1. registrering | 6/2024 |
| Kilometertal | 50 km |
| Drivmiddel | El |
| Rækkevidde | (WLTP) 314 km |
| Batterikapacitet | 75,0 kWh |
| Energiforbrug | 269 Wh/km |
|---|---|
| Hjemmeopladning AC | 11,0 kW |
| Hurtig opladning DC | 100 kW |
| Opladningstid DC 10-80% | - |
| Periodisk afgift | 920 kr. / år |
| Ydelse | 136 hk/- |
| Acceleration | - |
| Tophastighed | 130 km/t |
| Trækvægt | 1.000 kg |
| Farve | Hvid |
Beskrivelse
MANDSKABSBIL MED PLADS TIL 5 PERSONER. Biilen har følgende udstyer:
*Dobbelt skydedør
*Blindspot
*P.sensor for og bag
*Alufælge
*Tågelygter
*Alufælge m. vinterdæk
*Fartpilot
*Læderrat
*Navigation
*Clima
*træbund
'75 kWh Batteri - rækkevidde 312 km
Generelle modeloplysninger*
| Nypris | 462.488 kr. |
|---|---|
| Kategori | Varevogn momsfri |
| Type | Kassevogn |
| Bagagerumsstørrelse | - |
| Vægt | 3.100 kg |
| Bredde | - |
| Længde | - |
|---|---|
| Højde | - |
| Lasteevne | - |
| Max. trækvægt m/bremse | 1.000 kg |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| ABS-bremser | Ja |
| ESP | Ja |
| Airbags | 6 |
| Døre | - |
Udstyr og tilbehør
| ABS-bremser | Automatgear |
|---|